Debata przedwyborcza na Uniwersytecie wrocławskim

fot. Pexels.com

Przedstawiciele sześciu największych ugrupowań politycznych w Polsce: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS), Michał Jaros (PO), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Nowa Lewica), Krzysztof Tuduj (Konfederacja), Michał Kobosko (Polska2050) oraz Jacek Protasiewicz (PSL), wzięli udział w przedwyborczej debacie, która odbyła się w auli Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ulicy Koszarowej.

Debata została w pełni przygotowana przez studentów z dwóch kół naukowych działających na Uniwersytecie Wrocławskim – KN Interdyscyplinarnych Działań Europejskich oraz KN Projekt Europa. 

– Dużo osób w tym momencie nie wie na kogo oddać swój głos. – podkreśla Jakub Kowalczyk z KN Projekt Europa.

Zaproszeni politycy musieli zmierzyć się z pytaniami, odnoszącymi się do kwestii istotnych dla młodego pokolenia, m.in. gospodarki, edukacji, rynku pracy, ochrony klimatu czy opieki zdrowotnej.

– Dla studentów niezwykle ważne było, że za to wydarzenie od początku do końca odpowiadali oni. – mówi prof. Anna Pacześniak z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zorganizowana przez studentów debata była okazją do merytorycznej rozmowy polityków, zaznacza prof. Anna Pacześniak.

Debata rozpoczęła międzynarodową konferencję naukową “Wybory Parlamentarne 2023 w Polsce: Wyzwania-Kontekst-Strategie”.  Podczas dwóch dni panelowych naukowcy z Polski i Europy rozmawiali o m.in. strategii i roli mediów w kampaniach wyborczych, praworządności czy roli tegorocznych wyborów w Polsce dla reszty Europy.

inf. własne/mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content