Dariusz Kuś: To była piękna przygoda. Zachęcam do lotów z Wrocławia

fot. Patrycja Jenczmionka

Po 16 latach Dariusz Kuś pożegnał się z Portem Lotniczym we Wrocławiu. Były prezes w rozmowie z Radiem Rodzina podsumowuje swoje dokonania, dzieli się swoimi emocjami i zachęca do korzystania z lotniska. Zdradza też namiastkę swojej przyszłości.

Dariusz Kuś podzielił się swoimi emocjami.

-Oddałem najlepsze lata moje życia, by Wrocław był dumny z lotniska. To była piękna przygoda, dodaje.

Będę wspierał rozwój lotniska i osoby, które przyczynią się do jego rozwoju.

Były prezes zachęcił i poprosił o korzystanie z wrocławskiego lotniska. Podziękował też za wspólne audycje na naszej antenie.

POSŁUCHAJ:

Dariusz Kuś kierował Portem Lotniczym Wrocław od stycznia 2007 roku. – Bardzo dziękuję pracownikom i współpracownikom za ogromny wkład w rozwój lotniska. Odchodzę w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Lotnisko odnotowuje wzrosty we wszystkich kluczowych obszarach – rośnie liczba połączeń, pasażerów i przychodów – mówi Dariusz Kuś.  – Trzymam kciuki za dalszy rozwój i życzę wielu sukcesów zespołowi i następcom. Z kolei pasażerów niezmiennie namawiam do jednego: latajmy z Wro. Wrocław ma naprawdę świetne lotnisko – dodaje.

Ostatnie lata to bardzo intensywny rozwój wrocławskiego lotniska: budowa nowego terminala pasażerskiego, inwestycje w infrastrukturę, podnoszenie standardów obsługi pasażerów. Tylko w ciągu 10 lat inwestycje wyniosły 600 mln zł. Zrealizowano ok. 300 tys. operacji lotniczych,
a z lotnisko skorzystało 25 mln pasażerów. To z myślą o nich tworzona i rozwijana jest siatka połączeń – w tej aktualnej na lato jest ponad 90 połączeń, z czego 4 to nowości. Z kolei sezon zimowy zapowiada się najatrakcyjniej w historii. W szczególności dotyczy to połączeń czarterowych, dzięki którym bezpośrednio z Wrocławia polecimy do Kenii, Dubaju, Omanu, a także na aż trzy Wyspy Kanaryjskie.

Znakiem rozpoznawczym wrocławskiego lotniska po oddaniu nowego terminala do użytku stała się przyjazna obsługa pasażerów. Potwierdzeniem tego jest m.in. miejsce w pierwszej dziesiątce najlepiej ocenianych lotnisk w Europie według ocen wystawionych na platformie Google. –  Jakość obsługi pasażerów była dla nas zawsze oczkiem w głowie. Wierzyliśmy bowiem, że niezależnie od tego dokąd podróżujemy, nasze wakacje zaczynają się właśnie na lotnisku – podkreśla Dariusz Kuś.

Przed Portem Lotniczym Wrocław kolejne intensywne lata. Trwa realizacja inwestycji o wartości 350 mln zł w ramach wygranego przez lotnisko konkursu na dofinansowanie rozbudowy infrastruktury tzw. podwójnego wykorzystania. Finalizuje się rozbudowa pierwszej w Polsce i trzeciej w Europie bazy technicznej Ryanaira. Rozwija się także baza WizzAira, a przewoźnicy zapowiadają zwiększenie częstotliwości obecnych połączeń i otwieranie nowych.

Dalszym rozwojem lotniska pokieruje nowy zarząd spółki. Funkcję prezesa pełnić będzie Cezary Pacamaj z wrocławskim lotniskiem związany od 4 lat – początkowo jako członek Rady Nadzorczej, a od 3 lat jako wiceprezes portu. Z kolei stanowiska wiceprezesów obejmują Przemysław Myszakowski i Karol Przywara.

inf. wł./mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content