28 ekopracowni na Dolnym Śląsku

fot. Radio Rodzina

W poniedziałek, czyli w Światowy Dzień Ochrony Środowiska 28 szkół z województwa dolnośląskiego odbierze okolicznościowe promesy. W uroczystości wezmą udział przedstawiciele szkół, które otrzymały dotacje na stworzenie zielonego serca szkoły, czyli ekopracowni.

Uroczystemu wręczeniu promes, które będzie miało miejsce w poniedziałek (5.06) o godzinie 10:30 w Ogrodzie Botanicznym (pod wierzbą muzyczną) będzie towarzyszył piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska. Wydarzenie to będzie poświęcone edukacji ekologicznej i ochronie środowiska. Piknik będzie odbywał się w godzinach 9:00 – 15:00. Co warto dodać, w tym czasie wstęp do Ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny.

Reprezentanci szkół odbiorą promesy z rąk Ireneusza Zyski – wiceministra Klimatu i Środowiska, Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł, Jarosława Kresy – wicewojewody dolnośląskiego, Łukasza Kasztelowicza prezesa WFOŚiGW we Wrocławiu oraz Bartłomieja Wiązowskiego – wiceprezesa WFOŚiGW.

Dzięki szkołom, które otrzymały dotacje na stworzenie ekopracowni, w każdym powiecie na Dolnym Śląsku powstaną co najmniej dwie takie pracownie: przyrodnicza oraz dotycząca odnawialnych źródeł energii. Ogólnopolski projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach jest realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Organy te prowadzą ów program w ramach innego, ogólnopolskiego działania – Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Wspomniany program ma na celu kształtowanie w uczniach postaw i świadomości proekologicznej w zakresie:przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii, niskoemisyjnego i zrównoważonego transportu, ochrony środowiska, a także gospodarki wodnej.

Na każdą z pracowni – przyrodniczą i odnawialnych źródeł energii szkoły mogły dostać dofinansowanie w wysokości, kolejno 50 tysięcy zł i 75 tysięcy zł dotacji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczył na ten projekt ponad 3,7 mln zł.

Kiedy: 5 czerwca 2023 r. (poniedziałek)
Miejsce: Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego pod wierzbą muzyczną (obok
kasy przy ul. Kanoniej).

Godzina: uroczyste wręczenie promes będzie o godzinie 10:30; piknik 9:00-15:00

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content