Wójt Gminy Wisznia Mała z absolutorium

fot. Patrycja Jenczmionka

Stosunkiem głosów 10 za, 3 przeciw, a 1 osoba się wstrzymała się – Jakub Bronowicki wójt Gminy Wisznia Mała otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2022 rok. W trakcie sesji powrócił temat spalarni, który mocno elektryzuje lokalną społeczność.

Jakub Bronowicki otrzymał absolutorium za ubiegły rok. Jak mówi Radiu Rodzina najbardziej jest zadowolony z pozyskanych funduszy na realizację inwestycji w gminie.

W porządku obrad była uchwała w sprawie procedowania i uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego obrębu Biskupice II oraz jego zmiany . -Chodzi o budowę spalarni, która polaryzuje społeczeństwo, mówiła przed głosowaniem Aleksandra Marciniak z Komitetu Społecznego przeciwników budowy hal przemysłowych w Malinie.

-Jesteśmy przeciwni budowie spalarni w każdym miejscu, nie tylko tutaj, mówili Ewa Rozkosz i Leszek Kędzior z inicjatywy „STOP wrocławskiej spalarni”.

Uchwała nie została przyjęta. Dla wójta sprawa spalarni jest zamknięta.

Wójta pytaliśmy także o prywatną opinię ws. spalarni.

Mieszkańców, którzy pojawili się na sesji zapytaliśmy o ocenę działań wójta.

Przypomnijmy, w 2021 roku wójt gminy odmówił wydania decyzji środowiskowej dla planowanej inwestycji tuż przy granicy z Wrocławiem. Przedsięwzięcie miało być niezgodne z zapisami planu miejscowego. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content