Sprzątamy Rzeki – #365 Triathlon

Źródło: Mat. Pras.

Już jutro wystartuje największe sportowe wydarzenie tego roku – wyzwanie #365Triathlon, w którym Adrian Kostera podejmie się pobicia rekordu Guinnessa. Zanim jednak to nastąpi przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego dołączyli dziś do wyzwania ekologicznego – wspólnego posprzątania rzeki, do wód której jutro wejdzie Adrian.

– Dolny Śląsk to region, który inspiruje – nie tylko do podróżowania, ale także do dbania o naszą najbliższą okolicę i wyznaczania sobie ambitnych celów. Dzisiaj wspólnie troszczymy się o nabrzeża Oławy, chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na ekologiczny aspekt spędzania czasu wolnego. Często wystarczy chwila, by zadbać o najbliższą okolicę i reagować, gdy ktoś obok rażąco szkodzi krajobrazowi. A już jutro razem zadbamy o promocję zdrowego stylu życia i sportowej aktywności, wspierając i dołączając do wyzwania Adriana Kostery – przekonywał Bartłomiej Kubicz, Dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UMWD.


Od lat wydarzenia poświęcone dbaniu o czystość rzek w stolicy Dolnego Śląska organizuje Fundacja OnWater.pl z Wrocławia. To działania terenowe, które łączą edukację (szkolenia na temat zanieczyszczenia rzek i ich konsekwencji) wraz z aktywnością, polegającą na oczyszczaniu nabrzeży Wrocławia. Ideą projektu jest połączenie wiedzy z działaniami praktycznymi, aby rozwijać świadomość ekologiczną mieszkańców.

Dziś w okolicach Odra Centrum i w ramach zbliżającej się inauguracji wydarzenia #365Triathlon przedstawiciele urzędu wspólnie z młodzieżą i mieszkańcami posprzątali rzekę Oławę, w której już jutro Adrian rozpocznie swoje wyzwanie.

– Dla mnie wyzwanie #365Triathlon to przede wszystkim wyzwanie społeczne. Przez 365 dni będziemy pokazywać jak aktywnie żyć czy zdrowo jeść. A dziś dodatkowo chcemy pokazać, jak wspaniale jest żyć w pięknym i czystym świecie – powiedział Adrian Kostera. 

Źródło: Mat. Pras.
Źródło: Mat. Pras.
Źródło: Mat. Pras.
Źródło: Mat. Pras.
Źródło: Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content