Beach Bar Port Węglowy wystartował 

fot. Radio Rodzina

Beach Bar Port Węglowy wystartował. Prowadzony przez Wrocławski Park Wodny ma być miejscem „pokazywania Wrocławia na świeżym powietrzu”. Bar znajduję się na ul. Na Grobli 4, obok północnej stacji Polinki, u ujścia Oławy do Odry.

– Zależy mi, by Beach Bar Port Węglowy był miejscem wypoczynku i relaksu wrocławian – mówi prezydent miasta Jacek Sutryk.

– Chcemy, by to miejsce współtworzyli wrocławscy artyści, seniorzy i dzieci z rodzicami – tłumaczy Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego.

Wrocławski Park Wodny promuje też zdrowy i aktywny styl życia, dlatego zaprosimy na zajęcia ruchowe jogi czy zumby. Pierwsze już w ten najbliższy czerwcowy weekend – dodaje Grzegorz Kaliszczak.

– Mamy sporo do zaoferowania: plażę nad wodą, leżaki, gastronomię, węzeł sanitarny, przygodowy plac zabaw dla dzieci – wylicza wiceprezes Aquaparku, wicemistrz olimpijski z 2008 roku w wioślarstwie, Paweł Rańda.

Zapytaliśmy mieszkańców, co sądzą o nowym beach barze.

Beach Bar Port Węglowy otwarty jest siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku czynny jest w godzinach 14:00–00:00. a od piątku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 1.00 lub 2.00.

Background historyczny:

Port został wybudowany w 1842 roku, a na terenie po otwarciu będzie można zobaczyć archiwalne zdjęcia tego miejsca sprzed wojny. Początkowo funkcjonował jako zimowisko dla parostatków, a później także na potrzeby obsługi zakładu wodociągowego Na Grobli. Przez port dostarczano materiały budowlane do budowy zakładu wodociągowego. Gdy budowa zakładu została zakończona, służył głównie do przeładunku węgla. Węgiel z Portu ogrzewał wodę w zakładzie „Na Grobli” oraz zasilał urządzenia przepompowni wody na Świątnikach. Port nie był użytkowany od lat 70. XX wieku.

Mat. Pras. / inf. wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content