Bartosz Nowak: Do końca roku chcemy zapewnić przejezdność na Alei Wielkiej Wyspy

fot. Radio Rodzina

Usunięcie niewybuchu z pl. Staszica, uruchomienie linii tramwajowej przez Popowice i Szczepin, postęp prac na Osi Zachodniej i w końcu budowa Aleja Wielkiej Wyspy – z Bartoszem Nowakiem z Wrocławskich Inwestycji podsumowujemy wybrane projekty realizowane w maju.

Na ul. Pomorskiej i pl. Staszica we Wrocławiu trwa przebudowa sieci podziemnych i naziemnych. Wykonawca przygotowuje torowisko tramwajowe w pobliżu wiaduktu kolejowego. To tu 26 maja przy współpracy wielu służb przeprowadzono ewakuację mieszkańców w związku z bezpiecznym usunięciem bomby z okresu II wojny światowej. Przebudowa ul. Pomorskiej ma zakończyć się w drugim kwartale 2024 roku.

Na oczach mieszkańców zmieniła się także infrastruktura drogowa na Popowicach. Inwestycja uruchomienia linii tramwajowej kosztowała 227 mln zł, w tym 82 mln zł pozyskano ze środków Unii Europejskiej.

Nie zwalnia tempa inwestycja związana z budową Alei Wielkiej Wyspy. Powstają zarówno nowe trasy, jak i trwa przebudowa istniejących odcinków. Od 14 maja nastąpiła zmiana w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza, al. Paderewskiego i AWW. Kierowcy muszą jeździć objazdem. Na ul. Dembowskiego pojawiły się nowe znaki – uwaga na kontrole policji.

Zajrzeliśmy także na nowy wiadukt nad ruchliwą linią kolejową w kierunku Legnicy. Oś Zachodnia – obwodnica Leśnicy ułatwi mieszkańcom dojazd do aglomeracji.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content