Warsztaty dla rodziców pod patronatem KGHM

mat. prasowe KGHM

Rozpoczyna się kolejna edycja warsztatów dla rodziców – pracowników Grupy Kapitałowej KGHM. Z okazji Dnia Matki inicjujemy prorodzinne działania KGHM i podsumowujemy już zrealizowane projekty dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego.

Jednodniowe warsztaty mają na celu wzmocnienie kompetencji rodzicielskich oraz służą pogłębianiu relacji rodzic – dziecko. Za nami już 12 edycji szkoleń dla pracowników, w tym dedykowanych specjalnie dla mam („Bliżej siebie, bliżej nastolatka”) oraz ojców („Tato – Odkrywca Talentów).

– Podczas tej edycji warsztatów będzie można porozmawiać ze specjalistami i wymienić się doświadczeniami z innymi rodzicami. Wśród tematów szkoleń znalazły się m.in.: zagadnienia dotyczące rozmów z nastolatkami na trudne tematy czy rady jak reagować na zmienne nastroje dzieci – powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowa KGHM.

KGHM w ramach swoich działań związanych z CSR realizuje założenia przyjętej w firmie Polityki Praw Człowieka oraz inicjatywy związane z poszerzaniem świadomości na temat ważnych tematów prospołecznych. Ważne miejsce w tych działaniach zajmują projekty prorodzinne.

W miedziowej spółce realizowany jest – wielokrotnie nagradzany – program „CUdowni rodzice”. Z okazji urodzenia dziecka pracownikom przekazywane są gratulacje oraz prezenty dla rodziców i maluchów m.in. ubranka dla maluszków, miedziane zawieszki, misie. Pomysł KGHM jest również realizowany przez samorząd z Głogowa we współpracy ze Spółką.

KGHM był również współorganizatorem warsztatów pn.: „Rzeczywistość osób ze spektrum autyzmu”, które odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Dar Losu w Lubinie. W szkoleniu wzięli udział pracownicy miedziowej spółki – rodzice dzieci ze spektrum autyzmu. Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję „wejść” w świat osób ze spektrum autyzmu. Specjalne okulary VR, nagrania, czy proste testy w wykorzystaniem lusterka przybliżyły trudności, z jakimi na co dzień zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci.

Wśród przykładów projektów dobrych praktyk z KGHM znalazła się także kampania Mie(dź) Rodzinę. Miedziowa spółka wspólnie z samorządami Zagłębia Miedziowego promuje rodzicielstwo zastępcze. W ciągu kilku lat trwania akcji udało się znaleźć nowy dom dla 40 dzieci.

KGHM może się też pochwalić akcjami Wolontariatu Pracowniczego jak „Pączek ze Szlachetnym Nadzieniem”. Dzięki charytatywnej akcji w 2023 r. udało się zebrać wśród pracowników spółki ponad 143 tys. zł. Tym samym pobity został rekord z poprzednich lat. Pieniądze ze słodkiej zbiórki pomogły w rehabilitacji trojga dzieci pracowników oddziałów KGHM.

Miedziowa spółka jest również patronem realizowanego w miastach Zagłębia Miedziowego Tygodnia Walki z Depresją. Pracownicy KGHM i mieszkańcy regionu mieli okazję skorzystać z bezpłatnych konsultacji, wywiadów i sesji ze specjalistami. Dla chętnych dostępni byli także logopedzi, dietetycy kliniczni czy terapeuci uzależnień.

W tym roku KGHM kontynuuje również działania sportowe na rzecz rodzin Zagłębia Miedziowego. W tegorocznej edycji „Rodzinnych sobót na Sportowo” udział wzięło ponad 800 uczestników. Co miesiąc mieszkańcy regionu mogli aktywnie spędzić czas i spróbować różnych dyscyplin, m.in.: piłki nożnej, sportów walki, siatkówki czy tenisa stołowego.

KGHM bierze również udział w ogólnopolskiej akcji „Dwie godziny dla rodziny”, ale też zachęca samorządy do udziału w edukacyjnych programach profilaktycznych: Archipelag Skarbów, Program Wzmacniania Rodziny, Szkoła Rodziców i Wychowawców. Dla zainteresowanych fundacji czy urzędów istnieje możliwość przekazania bezpłatnych publikacji: Dzieci w wirtualnej sieci, Poradnik rodzinnej aktywności czy też Poradnik dla Seniora.

Prospołeczne inicjatywy KGHM znalazły uznanie m.in. autorów prestiżowego raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który prezentuje aktywność największych polskich firm w zakresie działań prospołecznych. Znalazło się w nim 6. dobrych praktyk realizowanych przez KGHM Polska Miedź S.A.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content