Pierwsi odwiedzający obejrzeli mobilne widowisko edukacyjne „Iskry Niepodległej”

mat. prasowe Centrum Historii Zajezdnia

Za nami pierwsze pokazy „Iskier Niepodległej”, czyli nowoczesnego spektaklu multimedialnego, który w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej stanął na parkingu przy Centrum Historii Zajezdnia. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych oglądający poznają fakty i historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie.

Wśród bohaterów widowiska znajdziemy przedstawicieli różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność. Zobaczymy wkład Polaków w rozwój techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu i sportu.

Odwiedzając wystawę możemy poznać historię na przykład Jana Czochralskiego, którego prace nad wynalezieniem metody otrzymywania monokryształów krzemu umożliwiają produkcję układów scalonych, Jana Szczepanika, wynalazcy kamizelki kuloodpornej, Ireny Sendlerowej, która uratowała 2,5 tysiąca żydowskich dzieci podczas II wojny światowej, współpracującego z NASA Mieczysława Bekkera. Warto pokreślić, że mamy tu również postaci bardzo mocno związane z Wrocławiem. Nasze miasto jest reprezentowane przez prof. Ludwika Hirszfelda, lekarza, autora oznaczeń grup krwi i Wandę Rutkiewicz, polską himalaistkę, absolwentkę II LO we Wrocławiu, studiującą później na Politechnice Wrocławskiej.

Z bliska zobaczymy tu także najważniejsze polskie odznaczenia wojskowe i cywilne, czyli order Orła Białego i order wojenny Virtuti Militari, a także kamizelkę kuloodporną zaprojektowaną przez J. Szczepanika. Zainteresowani osiągnięciami sportowymi z chęcią obejrzą Puchar Narodów zdobyty przez polskich skoczków narciarskich w sezonie 2016/17.

We Wrocławiu wystawa będzie gościć na parkingu Centrum Historii Zajezdnia do środy 31 maja w godz. 10:00–18:00 (w środę do 16:00). Wstęp wolny!

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content