Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE: W PGE zysk równa się inwestycji w OZE i nowoczesną dystrybucję

Źródło: https://www.gkpge.pl/


PGE opublikowała wyniki finansowe i operacyjne za pierwszy kwartał 2023 roku. Zysk netto PGE wyniósł 1,7 mld złotych. Podobną kwotę spółka przeznaczyła w tym czasie na inwestycje w dystrybucję i OZE.

W pierwszym kwartale 2023 roku wypracowaliśmy dobre wyniki finansowe które są realnym wynikiem naszej pracy, za co dziękuję wszystkim pracownikom. Jednak w porównaniu z naszymi wyzwaniami inwestycyjnymi, związanymi z transformacją energetyczną nie są one wystarczające. Zysk netto wyniósł 1,7 mld złotych. Jest to zbliżona kwota, jaką przeznaczyliśmy na inwestycje w nowoczesną dystrybucję i odnawialne źródła energii. Potrzebujemy dobrych wyników finansowych, które pomogą nam sfinansować projekty inwestycyjne. Musimy je realizować, jeśli chcemy zbudować nowoczesną, pozbawioną kosztów CO2 polską energetykę. Jest to w interesie zarówno polskiej gospodarki, energetyki, jak i odbiorców energii. Wszystko, co zarabiamy, inwestujemy w przyszłość polskiej energetyki, bo inwestycje w OZE są gwarantem niskich cen energii w przyszłości. Dzisiaj przed wysokimi cenami energii chroni nas rządowa tarcza, na którą w minionym kwartale PGE przeznaczyła 2,3 mld złotych. Docelowo, w 2023 roku przekażemy na ten cel 10 mld złotych – Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE planuje przeznaczyć na inwestycje w źródła odnawialne i niskoemisyjne 75 mld złotych do 2030 r. Długofalowo to one będą zapewniać bezpieczeństwo energetyczne milionom Polaków i minimalizować koszty wzrostu cen energii.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content