P. Mirowski: Od 3 stycznia, Dolnoślązacy wnioskowali o dotacje na termomodernizację na łączną kwotę 136 milionów złotych

fot. TK/Radio Rodzina

Podwyższenie maksymalnej kwoty dotacji w ramach programu „Czyste Powietrze”, możliwość wnioskowania o dotację na zakup magazynów energii – w rozmowie z Pawłem Mirowskim, zastępcą Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw Programu Czyste Powietrze i efektywności energetycznej budynków, poruszyliśmy zagadnienia związane z programami „Czyste Powietrze”, „Ciepłe mieszkanie” oraz „Mój prąd”.

Paweł Mirowski przedstawił zmiany, które wdrożono od 3 stycznia w programie „Czyste Powietrze”.

W Polityce Energetycznej Polski do 2040 r. (PEP2040) zaplanowano 500 miliardów złotych na inwestycje w sieci energetyczne.

W regionie złożono 3400 wniosków na kwotę 136 mln złotych, dodaje.

Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw Programu Czyste Powietrze i efektywności energetycznej budynków zachęca do korzystania z programów dotacyjnych.

Od 3 stycznia 2023 można aplikować o dotację nawet dwukrotnie wyższą niż dotychczas – osoby najuboższe otrzymają do 135 000 zł. Tak wysoki wzrost dofinansowania umożliwi właścicielom domów jednorodzinnych realizowanie większych inwestycji. Wymiana starych kotłów i poprawa efektywności energetycznej budynków doprowadzi w efekcie do zmniejszenia rachunków za energię.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content