Pat w Sejmiku Województwa

mat. prasowe

Opozycja w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, w skład której wchodzą Koalicja Obywatelska, NOWA PL oraz Koalicja Samorządowa, nie dopuściła do udzielenia absolutorium i wotum zaufania dla Zarządu Województwa. Zarząd podkreśla, że do odwołania marszałka niezbędne jest 22 głosów, co w obecnej sytuacji jest nierealne.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Andrzej Jaroch podkreślił, że brak absolutorium, wotum zaufania i nieprzegłosowanie zmian w budżecie jest dotkliwe dla całej wspólnoty samorządowej.

– To się wydarzyło pierwszy raz w historii sejmiku, żeby opozycja działała w tak destrukcyjny sposób na sali głosowań. – zaznacza wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Marcin Krzyżanowski.

W efekcie braku absolutorium i wotum zaufania, nie wcześniej niż za dwa tygodnie może dojść do głosowania nad odwołaniem zarządu, do czego opozycji brakuje głosów, informuje Andrzej Jaroch.

Małgorzata Calińska-Mayer zaznacza, że brak udzielenia wotum zaufania uderza w najmłodszych Dolnoślązaków.

Na zarzuty o blokowanie środków dla m.in. szpitala i aktywność sportową odpowiedział Dariusz Stasiak z Koalicji Samorządowej.

– To nie jest tak, że zmiany w budżecie nie zostaną za chwilę zaakceptowane. – tłumaczy Magdalena Piasecka z NOWA PL.

Marek Łapiński z Koalicji Obywatelskiej zapowiedział zwołanie nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

W wyniku powstania koalicji ugrupowań Koalicja Obywatelska, NOWA PL oraz Koalicja Samorządowa, w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego doszło do patu spowodowanego posiadaniem równej ilości głosów przez Zarząd i opozycję. Opozycja oczekuje podjęcia rozmów przez Zarząd, a ostatecznie złożenia dymisji. Zarząd twierdzi, że podjęte przez opozycję działania uderzają w całą wspólnotę samorządową, a samej opozycji brakuje głosów potrzebnych do odwołania Zarządu Województwa.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content