Marsz dla Życia i Rodziny w Świdnicy

Źródło: mat. pras.

Już po raz kolejny 28 maja w Świdnicy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny- inicjatywa, która podkreśla wartości chrześcijańskie, rodzinne oraz manifestuje poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

Podobnie jak w ubiegłych latach po Mszy św. w katedrze świdnickiej o godz. 13, czyli o godz. 14:00 z pl. św. Jana Pawła II wyruszy kolorowy przemarsz. W tym roku w centrum uwagi będą dzieci, w związku z hasłem „Dzieci przyszłością Polski”, które zaproponował koordynator wydarzenia Centrum Życia i Rodziny z Warszawy dla tegorocznych marszy odbywających się w całej Polsce.

– Mamy świadomość jak wielkim darem są dzieci, każde dziecko – nie tylko dla rodziny, są także nadzieją dla naszego kraju. Kochanie i wychowanie naszych pociech, dbanie o ich wszechstronny rozwój, w szczególności etyczny i moralny, oraz budowanie w nich poczucia własnej tożsamości i przywiązania do dziedzictwa, które trzeba ponieść w przyszłość- to zadanie nie tylko dla rodziców, dziadków czy placówek wychowawczych, to zadanie dla nas wszystkich- wyjaśnia Paweł Dochniak organizator z ramienia Fundacji Małżeństwo Rodzina.

Finał Marszu dla Życia i Rodziny zaplanowany jest w Sanktuarium św. Józefa na ulicy Kotlarskiej, gdzie odbędzie się konferencja pt: „ Codzienność- tutaj wydarza się miłość” którą wygłosi ks. Roman Tomaszczuk.

– Czasem rodzicielstwo bywa trudne: pobudki nocne, rytuna, zmęczenie. Jako mama 3 dzieci wiem, że człowiek czeka na „fajerwerki” życiowe, jakieś atrakcje, jakiś urlop, żeby nie sprzątać, gotować, prasować, aby mieć czas dla siebie, męża i siłę na zabawę z dziećmi. Czasem tak się zapędzamy w tych pragnieniach, że często nie doceniamy tej zwyczajności, tej szarej codzienności. Dlatego jak usłyszałam od ks. Romana propozycje tematu konferencji wiedziałam, że trzeba o tym mówić, tego potrzebujemy: dostrzeżenia miłości w codzienności- opowiada Justyna Dochniak.

Ksiądz Roman swoją konferencję kieruje do każdego, nie tylko rodziców:

-Trudna do zniesienia codzienność? Krzątanina nudna, przewidywalna i bez znaczenia? Frustracja szarością i nieatrakcyjnością? W tym wszystkim kryje się miłość! Trzeba jednak zmienić perspektywę, by dostrzec potencjał jaki ma w sobie zwyczajny rytm życia: praca, odpoczynek; praca, praca, praca… odpoczynek. O girowagach, ostatnim stopniu, 30 latach w Nazarecie i gestach miłości – o tym będzie konferencja- zaprasza.

Patronatu honorowego wydarzeniu udzielił bp Marek Mendyk, do udziału w nim zachęcają

organizatorzy Fundacja Małżeństwo Rodzina wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła Ruchu-Światło Życie, zapraszając również do obserwowania profilu marszowego

www.facebook.com/marsz.swidnica/ gdzie na bieżąco pojawiają się wszystkie niezbędne informacje.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content