Debata o samowystarczalności energetycznej

fot. TK/Radio Rodzina

Ponad 100 uczestników z Dolnego Śląska i doradców energetycznych z całej Polski spotkało się we Wrocławiu by rozmawiać o odnawialnych źródłach energii oraz teoretycznych i praktycznych aspektach tworzenia klastrów energetycznych. 

– Jeszcze kilka lat temu zainstalowane było 7GW mocy pochodzącej z odnawialnych źródeł energii, a obecnie jest to już 24GW. – podkreślił Ireneusz Zyska, wiceminister Klimatu i Środowiska, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii mówiąc o wzroście skali produkcji energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii.

Zapytaliśmy o osiągnięcia Dolnego Śląska w zakresie produkcji energii z OZE.

– Jesteśmy liderami we wdrażaniu programu Ciepłe Mieszkanie – podkreśla Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

Tematem spotkania ekspertów we Wrocławiu, były teoretyczne i praktyczne aspekty tworzenia klastrów energetycznych. Łukasz Kasztelowicz wyjaśnił czym są wspomniane podmioty.

Wzrost mocy produkowanej z OZE, wymusza rozwój infrastruktury – zaznacza Ireneusz Zyska.

Wiceminister Klimatu i Środowiska zwracając uwagę na pozycję Dolnego Śląska jako lidera w zakresie realizacji programów pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, przekazał podziękowania dla mieszkańców naszego regionu.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ireneusza Zyskę, Polska może pochwalić się wzrostem z 4000 do 1 miliona prosumentów, zwiększeniem mocy pozyskiwanej z OZE z 7GW do 24GW, a także dużą popularnością programów zachęcających do modernizacji nieruchomości i produkcji czystej energii. Jednym z liderów w tym zakresie jest województwo dolnośląskie.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content