W niebieskim świecie – warsztaty o osobach ze spektrum autyzmu dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A.

mat. prasowe KGHM

Zobacz i zrozum – KGHM był współorganizatorem warsztatów „Rzeczywistość osób ze spektrum autyzmu”, które odbyły się w Niepublicznej Szkole Podstawowej Dar Losu w Lubinie. W szkoleniu udział wzięli pracownicy miedziowej spółki – rodzice dzieci ze spektrum autyzmu. 

Podczas szkolenia uczestnicy mieli okazję „wejść” w świat osób ze spektrum autyzmu. Specjalne okulary VR, nagrania, czy proste testy w wykorzystaniem lusterka przybliżyły trudności, z jakimi na co dzień zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci.

O inicjatywie mówi Sylwia Jurgiel – rzecznik KGHM.

– Bardzo dziękuję za to szkolenie. Wiem i będę pamiętać, że to, że osoby ze spektrum autyzmu nie potrafią wprost wyrazić swoich potrzeb, uczuć i myśli, wcale nie oznacza, że nie mają potrzeb, uczuć i że nie myślą. Zwyczajnie, nie wiedzą, jak je zakomunikować – mówiła jedna z uczestniczek warsztatów. Podczas szkolenia wyjaśnione zostały również nurtujące rodziców zagadnienia, a możliwość zwiedzenia szkoły uświadomiła jak wiele czynników musi zostać spełnionych, by zapewnić dzieciom w spektrum odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju i przygotowania ich do życia w społeczeństwie.

Warsztaty poprowadzili doświadczeni terapeuci i osoby zajmujące się osobami ze spektrum autyzmu. Z badań wynika, że mają oni przede wszystkim problemy komunikacyjne czy emocjonalne wynikające z niezrozumienia przez otoczenie.

– To było nasze drugie spotkanie z pracownikami KGHM. Jako terapeuci, a także rodzice dzieci ze spektrum autyzmu wiemy z jakimi problemami się zmagają. Takie spotkania są świetnym miejscem do wymiany doświadczeń – powiedziała Małgorzata Grobelna, wiceprezes Fundacji Przyjaciół Dzieci z Autyzmem „Dar Losu” w Lubinie.

KGHM w ramach swoich działań związanych z CSR realizuje założenia przyjętej w firmie Polityki Praw Człowieka oraz inicjatyw związanych z poszerzaniem świadomości na temat ważnych tematów prospołecznych. Warsztaty pomagają w zrozumieniu zachowań innych osób, ale też wzmacniają kompetencje pracowników miedziowej spółki.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content