12. Festiwal Aktorstwa Filmowego & 16. Festiwal Reżyserii Filmowej

Źródło: Mat. Pras.

27 maja rusza 12. edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa oraz 16. Festiwalu Reżyserii Filmowej im. Sylwestra Chęcińskiego.

Festiwale, współorganizowane przez Miasto Wrocław, odbędą się w stolicy Dolnego Śląska w dniach 27.05-1.06 2023. Po raz kolejny Wrocław będzie strefą spotkań publiczności i twórców, projekcji filmowych, wykładów, koncertów oraz warsztatów dla uzdolnionej młodzieży. Po raz kolejny także region odwiedzą artyści – znani szerokiej publiczności i uznani aktorzy oraz reżyserzy.

Oczywiście nie zabraknie nagród dla wyróżniających się twórców. Złote Szczeniaki trafią do najlepszych aktorów, Złote Dziki do najlepszych reżyserów. Za wybitne osiągnięcia w swojej pracy twórczej w tym roku uhonorowani zostaną aktorzy Ewa Wiśniewska i Wiktor Zborowski oraz reżyser Jacek Bromski.

Festiwalowe gale odbędą się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ulicy Wystawowej, natomiast na projekcje filmowe i spotkania z twórcami zapraszamy do OH KINO w Arkadach Wrocławskich oraz do klubu restauracji Indygo przy ul. Włodkowica 16. Warsztaty aktorskie dla młodzieży, które są nieodłącznym elementem FAF, prowadzone będą w tym roku przez Zbigniewa Walerysia, a uczestniczyć w nich będą uczniowie wrocławskich szkół średnich.

Dystrybucja zaproszeń i biletów na 16. Festiwal Reżyserii Filmowej i 12. Festiwal Aktorstwa Filmowego ruszy w sobotę 20.05 o godzinie 12.00. Bezpłatne zaproszenia na festiwalowe gale oraz wejściówki na seanse filmowe wydawane będą w kasie OH Kino w Arkadach Wrocławskich. Jedna osoba upoważniona będzie do odbioru jednej wejściówki na dany seans oraz jednego zaproszenia na każda z gal.

Festiwal Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa odbywa się od 2013 roku we Wrocławiu oraz wybranych miastach regionu. Festiwal jest hołdem przyjaciół dla  Tadeusza  Szymkowa, który przez lata związany był  z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Zmarł w styczniu 2009 roku w wieku 50 lat.

Festiwal Reżyserii Filmowej ma nieco dłuższą tradycję. Doroczne święto filmu, publiczności                       i reżyserów jest jedynym w Europie świętem reżyserów. Festiwal ma na celu uhonorowanie najwybitniejszych twórców filmowych i najlepsze dzieła, jak również aktorów, z którymi w opinii reżyserów, najlepiej się współpracuje. Od 2022 roku festiwal nosi imię Sylwestra Chęcińskiego, zmarłego w 2021 roku wybitnego polskiego reżysera i scenarzysty.

Mat. Pras.

Źródło: Mat. Pras.
Źródło: Mat. Pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content