Ponad 80% mniej wykolejeń i rozjazdów w ruchu tramwajowym we Wrocławiu

fot. mat. pras./MPK Wrocław

W trakcie obrad Komisji Torowej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej ponad 260 ekspertów z branży transportu miejskiego dyskutowało o m.in. budowie trasy tramwajowej na Popowice i Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór, stanie infrastruktury tramwajowej w naszym kraju oraz nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych w zakresie torowisk.

– To, czego dokonaliśmy, budzi naprawdę duże uznanie na terenie całego kraju. – podkreślił prezes Witold Woźny, prezes MPK Wrocław.

– Spadek zdarzeń takich jak wykolejenia lub rozjazdy, spadek jest spektakularny i wynosi aż 80% w stosunku do lat ubiegłych — zaznacza Witold Woźny, tłumacząc wpływ TORYwolucji na system komunikacji miejskiej we Wrocławiu.

Zapytaliśmy prezesa MPK Wrocław o najbliższe plany inwestycyjne i remontowe miejskiego przewoźnika.

Działania w ramach projektu TORYwolucji trwają już od blisko czterech lat. MPK Wrocław zrealizowało do tej pory blisko 50 inwestycji wartych ponad 240 mln zł. Wśród nich m.in. remont torowiska na pl. Jana Pawła II, pl. Kościuszki czy skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Hallera. TORYwolucja wg. danych MPK Wrocław pozwoliła na ograniczenie zdarzeń takich jak wykolejenia i rozjazdy. W latach 2019, 2020 i 2021 było ich kolejno 118, 111, 117, w roku 2022 doszło do 29 zdarzeń, co oznacza spadek o ponad 80%.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content