Kolej zastępcza i wagony rowerowe KD

fot. mat. prasowe

Po Lądku Zdroju i Stroniu Śląskim do sieci połączeń realizowanych przez Koleje Dolnośląskie dołączą stolice powiatów: złotoryjskiego i lwóweckiego. To nie wszystko. Zdradzamy kolejne połączenia.

Jak sprawdzają się wagony rowerowy i kolej zastępcza autobusowa w regionie, mówi Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

– Połączenia cieszą się sporym zainteresowaniem, dodaje.

W planach są już kolejne połączenia autobusowe KD Syców – Oleśnica czy Góra – Bojanowo.

Tymoteusza Myrdę pytamy także o wagony rowerowe, które uruchomiło KD.

Siatka połączeń komunikacji autobusowej jest ściśle zintegrowana z połączeniami kolejowymi regionalnego przewoźnika KD. Dla mieszkańców jest to ułatwienie w codziennej komunikacji, w drodze do miejsc pracy czy szkoły. Rozwój dostępności transportowej jest priorytetem dla samorządu województwa  

Do sieci połączeń realizowanych przez Koleje Dolnośląskie dołączają trzy nowe linie: z Legnicy przez Złotoryję i Lwówek Śląski do Jeleniej Góry, z Chocianowa przez Przemków i Radwanice do Głogowa, a także z Sycowa do Oleśnicy. Wszystkie te połączenia będą realizowane autobusami kursującymi w barwach Kolei Dolnośląskich,

Połączenie przez Złotoryję i Lwówek Śląski spowoduje, że kolejne dwie stolice powiatów zostaną włączone do siatki połączeń kolejowych. Dodatkowo mieszkańcy Legnicy i Jeleniej Góry uzyskają bezpośrednie połączenie „kolejowe” pomiędzy tymi miastami.

Współpraca między samorządami wszystkich szczebli

We wrześniu 2022 roku Koleje Dolnośląskie zaczęły realizować połączenie pomiędzy Kłodzkiem Miasto a Stroniem Śląskim przez Lądek-Zdrój. Miało to miejsce mimo tego, że linia kolejowa w tamtym odcinku jest nadal nieczynna. Połączenie autobusowe stało się ogromnym hitem. Podróżując ze Stronia Śląskiego możemy nabyć jeden bilet – na odcinku np. do Wrocławia Głównego. Analogicznie taką możliwość mamy w kasie biletowej we Wrocławiu.

inf. wł. mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content