Ponad 30 gmin chce Rowerowy Park Umiejętności

fot. Radio Rodzina

31 gmin chce wybudować u siebie Dolnośląski Rowerowy Park Umiejętności – tyle samorządów złożyło wniosek do wojewódzkiego programu budowy infrastruktury, która będzie służyła małym i dużym Dolnoślązakom do nauki i doskonalenia techniki jazdy na rowerze górskim.

– Dolny Śląsk dysponuje doskonałymi warunkami do uprawiania kolarstwa górskiego. Nowa inwestycja przyczyni się nie tylko do zwiększenia popularności tej dyscypliny, ale także wpłynie na rozwój nowych talentów sportowych, co w przyszłości przełoży się na mistrzostwa i medale  – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Popularność kolarstwa górskiego na Dolnym Śląsku stale wzrasta, a dolnośląscy sportowcy odnoszą w tej dyscyplinie spore sukcesy, dlatego Samorząd Województwa zdecydował o stworzeniu miejsca, gdzie w sposób bezpieczny będzie można korzystać z treningowych tras i przygotowywać się do jazdy po górskich szlakach.

Projekt zakłada budowę tras MTB-XC „cross country”, których główną funkcją ma być możliwość nauki i doskonalenia techniki jazdy. Każdy park ma mieć:

  • trasę typu „single track” o długości min. 250 m,
  • trasę „pump track” o długości min. 120 m,
  • trasy „pump mini” o długości min. 50 m i maks. 100 m,
  • plac manewrowy o naturalnej nawierzchni,
  • wiatę oraz oświetlenie trasy głównej i placu manewrowego.

Do udziału w projekcie zgłosiło się aż 31 gmin. Teraz Województwo Dolnośląskie rozpatrzy i oceni wnioski. Wyniki naboru planujemy ogłosić do końca maja tego roku.

Szacowany koszt budowy parku rowerowego to około 900 tys. zł brutto, z czego Województwo Dolnośląskie i Ministerstwo Sportu i Turystyki sfinansują po 33% wartości inwestycji, a pozostała część będą udziałem danej gminy.

Projekt będzie realizowany w latach 2023-2024.

inf. wł/mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content