Rusza nabór do wrocławskich żłobków

Fot. mat. pras. UM Wrocław

We Wrocławiu rozpoczyna się nabór dzieci do żłobków – na miejsca, które zwolnią się od 1 września 2023 roku. Łącznie do dyspozycji będzie ponad 3300 miejsc.

Ponad 1200 miejsc w 17 publicznych placówkach i  ponad 2100 w niepublicznych, z miejskim dofinansowaniem. W sumie we wrocławskich żłobkach jest teraz ponad 6300 maluchów.

–  Zapewnienie odpowiedniej opieki dla najmłodszych to jedno z najważniejszych zadań, które stawiamy sobie jako miasto. Dlatego we Wrocławiu w ostatnich latach powstały trzy, supernowoczesne  placówki: to filia  Żłobka nr 5 (WUWA) , Żłobek nr 16 przy ul. Sygnałowej, Żłobek nr 17 na Sołtysowicach oraz kompleksowa przebudowa dwóch placówek na Krowiej i Dokerskiej. W sumie na inwestycje wydaliśmy już ponad 52 mln złotych – przypomina Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.

We Wrocławiu wnioski o przyjęcie dzieci do żłobka można składać przez cały rok. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, wtedy jednocześnie przydzielana jest duża liczba miejsc, które zostaną zwolnione od września,  przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Rekrutacja obejmuje żłobki miejskie i prywatne z miejskim dofinansowaniem. Aby sprawnie przeprowadzić  nabór do żłobków system rekrutacyjny musi zostać zaktualizowany, stąd będą  trzy krótkie przerwy w jego działaniu.

Ważne terminy:
11 maja – 28 maja 2023 r.
Pierwsza przerwa będzie przeznaczona na aktualizację danych – wprowadzanie do systemu informacji o wolnych miejscach i przypisywaniu oczekujących dzieci do poszczególnych grup wiekowych.  
29  maja rodzice zobaczą w systemie liczbę  miejsc wolnych na 1 września, oraz swoją pozycję na liście oczekujących.

Od 29 maja – 5 czerwca 2023 r. system zostanie udostępniony dla rodziców/ opiekunów. W tym czasie będzie możliwość  składania wniosków oraz dokonywania zmian w złożonych wnioskach przez rodziców/prawnych opiekunów, wybory żłobków.

6 czerwca – 20 czerwca 2023 r
6 czerwca wstrzymamy możliwość logowania się do systemu po raz drugi. W tym czasie system będzie przydzielał miejsca oczekującym w taki sposób, by jak największa liczba dzieci została zakwalifikowana.

Wyniki i czas na złożenie dokumentów

Wyniki kwalifikacji będą znane 21 czerwca 2023 r., do 4 lipca rodzice będą mieli czas na złożenie dokumentów i  podpisanie umowy.
Do  4 lipca rodzice muszą złożyć dokumenty i podpisać umowę. Wnioski rodziców, których dzieci nie dostały się do żłobków, przechodzą do rekrutacji ciągłej (na koncie rodzica zostanie umieszczona odpowiednia informacja) – informuje Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMW.

5 lipca – 6 lipca 2023: To ostatnia przerwa w działaniu systemu rekrutacyjnego. W pierwszej połowie lipca system wróci  do trybu rekrutacji ciągłej. Od 6 lipca powrót do trybu rekrutacji ciągłej.

Źródło: mat. pras. Urząd Miasta Wrocławia

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content