Książki o empatii dla małych pacjentów

fot. Radio Rodzina

Likwidacja barier, łamanie stereotypów, wzajemny szacunek – to główne wartości książeczek „ABC Empatii” , które trafiły dziś do podopiecznych szpitala im. J. Gromkowskiego oraz ich rodziców.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu wraz z Fundacją Czepczyńskich przekazał pacjentom oddziału pediatrii oraz psychiatrii dziecięcej książki. Opowiadają one o relacjach i radzeniu sobie z emocjami.

-Kwestie poruszane w książce „ABC empatii” to lekcja, którą trzeba cały czas odświeżać. -mówi Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Marcin Krzyżanowski.

Pacjentów odwiedzili również piłkarze WKS Śląsk Wrocław, robiąc niemałą niespodziankę.

-Ważnym elementem powrotu do zdrowia jest nie tylko farmakoterapia, ale także organizacja czasu wolnego, czytanie książek. Dzieci będą mogły nawiązywać relacje z innymi, które są w podobnej sytuacji. – przyznaje Dominik Krzyżanowski, dyrektor szpitala przy ul. Koszarowej.

Pomysł dzielenia się za darmo taką publikacją zrodził się z osobistego doświadczenia i choroby syna, Eryka – dodaje prezes i pomysłodawca, Andrzej Czepczyński.

Egzemplarze „ABC empatii” trafiły już do kilkunastu miejsc na Dolnym Śląsku. Publikacja ukazała się także w języku ukraińskim.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content