„Historie z Maciejówki”, czyli książkowa nowość i zjazd absolwentów

fot. Radio Rodzina

19 maja premierę będzie mieć książka „Schodami do góry. Historie z Maciejówki”. Wspomnieniami z pobytu w duszpasterstwie podzieliło się blisko sto osób. Przyznają, jak czas studiów i doświadczenie Maciejówki wpłynęło na ich wiarę, losy i życiowe decyzje.

Na rogu pl. Nankiera i ul. Szewskiej zlokalizowany jest Kościół Rektoralny Św. Macieja. A przy nim CODA Maciejówka, jedno z najstarszych duszpasterstw akademickich we Wrocławiu. Przez lata pojawiły się tu setki, tysiące osób, na których to miejsce wywarło ogromny wpływ.

-Książka powstała trochę z sentymentu, trochę z potrzeby przyjrzenia się temu, skąd przyszliśmy. – mówi Maciej Pichlak, jeden z autorów publikacji.

W 2000 roku do duszpasterstwa skierowano młodego kapłana, ks. Mirosława Malińskiego, który wprowadził nie tylko uporządkowany plan dnia, ale i obdarzył studentów dużym zaufaniem. – dodaje Łukasz Łaskawiec.

-Budowało i nadal buduje poczucie wspólnoty w tym miejscu. – dodaje Maciej.

W tym roku przypada 25. rocznica święceń kapłańskich ks. Mirosława Malińskiego, głównego duszpasterza CODA Maciejówka. Przed nami także Jubileuszowy Zjazd Absolwentów Maciejówki we Wrocławiu zaplanowany na 26-27 maja.

Do rozdania będziemy mieć dwa egzemplarze „Historii z Maciejówki”! Książka jest obecnie w przedsprzedaży nakładem wydawnictwa 2RYBY.PL.

Na rozmowę z autorami publikacji zapraszamy w środę 10 maja po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content