Wyniki Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego

Fot. Krzysztof Konieczny - ODRA - mat. pras. UMWD

Ponad milion złotych trafi jeszcze w tym roku do organizacji pozarządowych działających na rzecz turystyki na Odrze na Dolnym Śląsku. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął konkurs dla organizacji pozarządowych pod nazwą „Dolnośląski Fundusz Odrzański”.

Do konkursu można było zgłaszać projekty związane z budową lub modernizacją infrastruktury turystycznej na terenach nadodrzańskich, a także z zakupem sprzętu pływającego. Celem Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego jest poprawa warunków uprawiania turystyki na terenach nadodrzańskich.

Rozstrzygamy dzisiaj Dolnośląski Fundusz Odrzański – wsparcie dla NGOsów – dla tych, którzy chcą rozwijać turystykę na Odrze. Ponad milion złotych na kajaki, łódki, motorówki, supy, pomosty, sprzęt pływający nie tylko tradycyjny, ale też z silnikami elektrycznymi. Bardzo się z tego powodu cieszę. Dzisiejsza wspaniała pogoda, jeszcze przed sezonem, zapowiada, że na Odrze życie będzie jeszcze bogatsze i jeszcze bardziej radosne. Wszystkich serdecznie zapraszam! – mówi Krzysztof Maj, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego odpowiedzialny za turystykę.

Do konkursu stanęło kilkanaście organizacji pozarządowych. Trzynastu z nich przyznano dotacje na ponad milion złotych – dokładnie 1.055.425,00 zł, choć początkowy budżet funduszu wynosił 500.000,00 zł.

– Ostatni Dolnośląski Fundusz Odrzański miał miejsce 5 lat temu i był przeznaczony tylko dla gmin. W tym roku ogłosiliśmy konkursy zarówno dla gmin, jak i dla organizacji pozarządowych. Bardzo cieszy nas, że tak wiele z nich chce działać na rzecz rozwoju turystyki wodnej na Dolnym Śląsku i na rzecz samej Odry. Jakość zaproponowanych projektów i pozytywna ocena komisji konkursowej skłoniły Zarząd Województwa Dolnośląskiego do podniesienia kwoty przeznaczonej na konkurs na ponad milion złotych – wyjaśnia Bartłomiej Kubicz, Dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji Urzędu Marszałkowskiego.

Dzięki dotacjom na Odrze pojawi się kilkadziesiąt nowych łodzi, kajaków, motorówek, pontonów, powstaną lub zmodernizują się wypożyczalnie sprzętu wodnego (w tym jedna mobilna), pomosty, a także infrastruktura na brzegu rzeki – miejsca do odpoczynku, miejsca na ogniska, grille, wiaty, place zabaw i boiska do siatkówki plażowej.

Wyniki konkursu dostępne są na stronie: www.turystyka.dolnyslask.pl.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content