Gwardia Wrocław rozpoczyna bój o finał!

fot. Radio Rodzina

Przed nami najważniejsze mecze w sezonie 2022/2023, po trzy meczowej rywalizacji z AZS AGH Kraków zameldowaliśmy się w półfinale TAURON 1.Ligi, a teraz przed nami pojedynki półfinałowe, gdzie już czeka Exact Systems Norwid Częstochowa. Mecze zaplanowano na 30.04 (w Częstochowie) oraz na 4.05 na 20:30 w Hali Orbita, gdzie kibice będą mogli wejść za darmo.

Rywalizacja z AZS AGH Kraków miała niezwykle wyrównany przebieg i przyniosła wiele emocji. W ćwierćfinałach w szeregach Gwardzistów z dobrej strony zaprezentowali się Łukasz Lubaczewski, Paweł Gryc czy Kamil Maruszczyk, który dwukrotnie nagradzany był statuetką dla najlepszego zawodnika meczu. “Ćwierćfinał to dopiero pierwsza runda play-off, a my czujemy się mocni i mamy ambicje na to by grać dalej. Chylę czoła przed drużyną z Krakowa, są poukładanym zespołem i naprawdę fajnie grali te trzy mecze” – podsumował Kamil Maruszczyk.

Po wymagających starciach ćwierćfinałowych, bardzo szybko musimy skoncentrować się na kolejnym przeciwniku – Norwidzie Częstochowa, który awans do półfinałów zapewnił sobie już kilka dni temu. Nasz zespół nie będzie miał zbyt wiele czasu na odpoczynek oraz przygotowanie do półfinałowej rywalizacji. “Przed nami lekka siłownia, w sobotę trening i wyjazd no i w niedzielę gramy, więc to wszystko jest trochę na wariackich papierach. Myślę, że to może wyjść nam dobre, jesteśmy w gazie. Taki mecz jest dziesięć razy lepszy niż nawet najlepszy trening. Jesteśmy w rytmie meczowym i jedziemy do Częstochowy zostawić serducho na boisku” – dodaje Kamil Maruszczyk.

W sezonie zasadniczy nasza rywalizacja z częstochowskim zespołem zakończyła się remisem – w grudniu musieliśmy uznać wyższość rywali, a na zakończenie drugiej rundy w dobrej formie i w pełnym składzie pokonaliśmy zawodników spod Jasnej Góry 3:1. Wtedy z bardzo dobrej strony zaprezentował się Paweł Gryc, który utrzymywał 67% skuteczności w ataku, a wtórowali mu Kamil Maruszczyk oraz Jan Fornal. Dodatkowo nasz zespół zdobył piętnaście punktów blokiem. Natomiast z drugiej strony siatki ciężar gry opierał się na Rafale Sobańskim, który skończył osiemnaście z trzydziestu sześciu piłek.

Jak będzie wyglądać kolejna odsłona rywalizacji z Norwidem Częstochowa przekonamy się już 30 kwietnia o 20:30, a potem 4 maja w Hali Orbita również o 20:30. Na mecz we wrocławskiej Hali Orbita wejście dla wszystkich kibiców będzie darmowe – liczymy na wasze tłumne wsparcie w drodze po awans do kolejnej rundy!

Transmisję z obu meczów przeprowadzi Polsat Sport.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content