Ulica Asfaltowa przejdzie przebudowę

Fot. mat. pras. ZDiUM

Inwestycja obejmie przebudowę ul. Asfaltowej od ul. Pawiej do granicy działki 1/94. Pierwszy etap pracy dotyczy odcinka między ulicami Pawią a Granitową. Od 4 maja wprowadzona będzie zmiana organizacji ruchu.

Inwestycja ma na celu poprawę parametrów technicznych ulicy oraz warunków ruchowych dla uruchomienia komunikacji autobusowej, jak i zapewnianie ruchu pieszego oraz rowerowego.

Obecne parametry ulicy nie pozwalają na bezpieczne przemieszczanie się pieszych i rowerzystów. Po otwarciu szkoły wzrośnie również ruch kołowy na tym odcinku. Przebudowa drogi oraz powstanie nowej infrastruktury pieszej, rowerowej a także przystankowej na sąsiednich ulicach, zapewni bezpieczny i komfortowy dojazd do nowej szkoły i budynków mieszkalnych

– mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Nowe przystanki, chodniki i trasy rowerowe na Asfaltowej, Pawiej i Parafialnej

Inwestycja obejmuje obszar ulicy Asfaltowej, Pawiej i Parafialnej, gdzie powstaną nowe przystanki autobusowe. W ciągu ulicy Asfaltowej zaprojektowano chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie, nowe przejścia dla pieszych, wyniesione skrzyżowania oraz progi spowalniające. Nowa infrastruktura przystankowa, piesza i rowerowa powstaną również w ulicach Pawiej i Parafialnej. Mimo że obszar ten znajduje się już w strefie 30, pojawią się dodatkowo wyniesione skrzyżowania oraz progi spowalniające.

Fot. mat. pras. ZDiUM we Wrocławiu

Zmiany w organizacji ruchu

Wprowadzenie nowej organizacji ruchu dla rozpoczęcia zadania nr 1, zostało zaplanowane na 28 kwietnia. Zadanie nr 1 jest etapem kluczowym, obejmie odcinek ul. Asfaltowej od Pawiej do Granitowej.

Termin zamknięcia odcinka i wprowadzenia objazdu ulega przesunięciu na 4 maja br. Powodem zmiany jest awaria sprzętu na budowie, co przesuwa zaplanowane na dziś i jutro prace przy frezowaniu nawierzchni dopiero na dni robocze po majówce

-prostuje Ewa Mazur ze ZDiUM.

Odcinek ulicy Asfaltowej pomiędzy Pawią a Granitową zostanie wyłączony z ruchu. Objazd dla ruchu przelotowego wyznaczono od ul. Pawiej przez Granitową. Mieszkańcy odcinka zamkniętego będą dojeżdżać do domów przez plac budowy.

Koszt inwestycji to ponad 3, 5 mln zł.

Wizualizacja – projekt mat. pras. ZDiUM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content