Dolny Śląsk dostępny dla każdego

fot. TK/Radio Rodzina

Rozpoczęła się nowa kampania Urzędu Marszałkowskiego, która ma za zadanie pokazanie naszego regionu od strony dostępności i otwartości dla osób ze specjalnymi potrzebami. W jej ramach powstał uniwersalny przewodnik z gotowymi propozycjami tematycznych wycieczek po regionie.

– Wszystkim dziękuję, że dostrzegamy tę część społeczeństwa, która jest z nami na co dzień, żeby nie musiała tracić aktywności turystycznych i kulturalnych. – podkreślił Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

– Osoby ze specjalnymi potrzebami to niepełnosprawni, ale także seniorzy, rodzice z małymi dziećmi. – wyjaśnił Paweł Parus, pełnomocnik marszałka ds. osób z niepełnosprawnościami, przedstawiając założenia przewodnika.

Autor przewodnika — Mikołaj Gospodarek podzielił się z nami informacjami na temat tego, co znajdziemy na łamach publikacji.

Na co zwracają uwagę osoby ze specjalnymi potrzebami, planując swoje wycieczki?

Przewodnik „Dolny Śląsk dla każdego” przeznaczony jest dla każdego: od rodzin z małymi dziećmi, osób z niepełnosprawnościami po seniorów. Docelowo dostępny będzie w formie online, drukowanej i audiobooka (podcastów). Przewodniki zostaną przekazane do podmiotów związanych z pracą i kształceniem osób z niepełnosprawnościami, uniwersytetów trzeciego wieku, organizacji zrzeszających seniorów na Dolnym Śląsku. W ramach kampanii planowana jest współpraca z podmiotami zajmującymi się osobami ze szczególnymi potrzebami, m.in. organizacja wycieczek we współpracy z partnerami, a także podjęcie współpracy z influencerami z niepełnosprawnościami, promującymi aktywność rodzin z małymi dziećmi oraz seniorów.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content