Z sercem na dłoni – zakończyła się zorganizowana przez wolontariuszy KGHM Integracyjna Olimpiada Sportowa w Lubinie

mat. prasowe

Wolontariusze KGHM z oddziału Zakłady Wzbogacania Rud wraz przedstawicielami miasta Lubina i  dwóch szkół specjalnych zorganizowali Integracyjną Olimpiadę Sportową w Lubinie. Zawodnikami byli niepełnosprawni uczniowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szklarach Górnych.

W sumie w wydarzeniu wzięło udział blisko 200 uczniów. Rywalizowali w 10 konkurencjach, w tym w strzałach na bramkę, kręglach, rzucie oszczepem czy slalomie z piłką.

Mów Sylwia Jurgiel – rzecznik KGHM.

Wolontariusze z Zakładów Wzbogacania Rud przygotowali wydarzenie od początku do końca. Zaprojektowali i wykonali profesjonalny znicz olimpijski, który płonął przez całe zawody. Odpowiadali za przygotowanie konkurencji i ich sprawne przeprowadzenie. W ich rękach była również dekoracja zwycięzców. Wszystko z uśmiechem na twarzy, choć wśród zawodników nie zabrało też wzruszeń. Olimpiada dla niepełnosprawnych dzieci to jedno z wydarzeń jubileuszu 25-lecia tego oddziału KGHM.

– Najważniejszym przesłaniem naszej Olimpiady jest hasło: wszyscy jesteście zwycięzcami”. Chodziło o spotkanie, wspólne spędzenie czasu a nie rywalizację. Sport to najlepsze lekarstwo i dziedzina, która budzi same pozytywne emocje. Nasze zawody to były zawody na kilkaset otwartych serc i pozostawią niezapomniane wspomnienia – mówi Aneta Zagórska-Kot, jeden z wolontariuszy KGHM.

Pracownicy KGHM z oddziału Zakłady Wzbogacania Rud to jedna z najsilniejszych wolontariackich ekip KGHM. Grupa angażuje się prowadzi m.in. zajęcia edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Podczas lekcji w przedszkolach wolontariusze opowiadają o wydobyciu miedzi i historii KGHM. Opiekują się również i wspierają w codziennych obowiązkach dom Dziecka Bajka w Lubinie.

Zakłady Wzbogacania Rud – usytuowane pomiędzy kopalnią a hutą są ogniwem łączącym cały proces technologiczny w KGHM. Ich zadaniem jest wzbogacenie rud miedzi wydobywanych w oddziałach górniczych KGHM. Proces mechanicznej przeróbki umożliwia efektywne przetworzenie wydobywanej rudy przed jego dalszą obróbką w hucie.  Stosowana w Zakładach Wzbogacania Rud w Polsce technologia pozwala na wyjątkowo skuteczny odzysk miedzi oraz srebra i innych pierwiastków z wydobywanego urobku.

Oddział składa się z trzech rejonów, zlokalizowanych przy szybach wydobywczych kopalń „Lubin”, „Polkowice-Sieroszowice” i „Rudna”.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content