Wrocławskie Inwestycje: Wkrótce uruchomienie tramwaju na Popowice

fot. Radio Rodzina

Podpisanie umowy o budowie buspasa na Jagodno, trwająca rewaloryzacja Bastionu Sakwowego i trasa rowerowa łącząca ul. Mokronoską z gminą Kąty Wrocławskie. W rozmowie z Bartoszem Nowakiem podsumujemy najciekawsze inwestycje kwietnia.

Blisko 2,7 km będzie miała nowa trasa wydzielonego pasa ruchu na Jagodno. 17 kwietnia podpisano umowę z wykonawcą. Buspas będzie przebiegał od ul. Bardzkiej, przez ul. Buforową do nowej pętli planowanej przy ul. Kajdasza.

Wzgórze Partyzantów i znajdujący się na nim zabytkowy Bastion Sakwowy (dawne fortyfikacje miejskie) rozkwitają na naszych oczach. Gdy po 30 latach dzierżawy miasto odkupiło obiekt, okazało się, że do wykonania jest sporo pracy, by to miejsce odzyskało swoją świetność. Prace zakończą się za kilka miesięcy.

Ulica Mokronoska we Wrocławiu jest ruchliwym fragmentem drogi wojewódzkiej 347. Rowerzyści zyskają tam bezpieczną trasę. Zakończyło się jej projektowanie, a do czerwca miasto planujemy ogłosić przetarg na realizację tej inwestycji.

Na ten dzień czeka wielu – uruchomienie tramwaju na Popowice. Choć oficjalnie nie podano, kiedy dokładnie tramwaje pojadą nowymi trasami, miasto informuje: wydarzy się to między 15 a 30 maja.

Rozmawiała Daria Detlaf.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content