50 lat razem – Jubileusz Złotych Godów

Źródło: mat. pras.

14 par z Gminy Trzebnica uczciło swój jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Z tej okazji złoci jubilaci zostali odznaczeni medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, który wnioskował o ich przyznanie do prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 19 kwietnia w sali widowiskowo-kinowej Gminnego Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy. Galę otworzył występ sopranistki dr Moniki Gruszczyńskiej, której towarzyszył baryton Leopold Stawarz wraz zespołem. Artyści przywitali wszystkich zgromadzonych znanym szlagierem pt. „Wszystkiego najlepszego”. W imieniu gospodarza burmistrza Marka Długozimy złote pary, ich rodziny i przyjaciół przywitali: z-ca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Trzebnicy Magdalena Kunicka-Chabińska oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Marcin Wojtaśkiewicz. – Ogromnie nas cieszy, że tak wielu z Państwa odpowiedziało na zaproszenie Pana burmistrza i  jesteście tu dziś wraz ze swoimi rodzinami, by wspólnie świętować  ważną i podniosłą uroczystość, jaką jest 50-lecie pożycia małżeńskiego – powiedziała prowadząca galę Magdalena Kunicka.

Część oficjalna rozpoczęła się od złożenia przez jubilatów uroczystego przyrzeczenia. Małżonkowie, odnawiając słowa przysięgi, podziękowali sobie nawzajem za wspólne lata życia. Po tej podniosłej chwili burmistrz przystąpił do wręczenia jubilatom odznaczeń państwowych „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, legitymacji i listów gratulacyjnych, upamiętniających rocznice zawarcia związków. Medale odebrali: Maria i Józef Bieleccy, Henryka i Henryk Chrącholowie, Wiesława i Wiesław Dudkowie, Teresa i Jan Fijałowie, Małgorzata i Marek Kolińscy, Zofia i Kazimierz Kucińscy, Maria i Władysław Nalepowie, Jadwiga i Henryk Nowakowscy, Irena i Jan Pilipowie, Józefa i Jan Saleccy, Dorota i Aleksy Tomczykowie, Maria i Antoni Ulerykowie, Danuta i Bolesław Wołoszkowie, Karolina i Zbigniew Zającowie (w imieniu pani Karoliny medal odebrała wnuczka Magdalena). Dodatkowo burmistrz uhonorował jeszcze jedną, diamentową parę –  Stanisławę i Jacka Mateckich, którzy w tym roku będą obchodzić 65. rocznicę ślubu.

Po wręczeniu odznaczeń przyszedł czas na drugą część gali – wyjątkowy koncert solistów Moniki Gruszczyńskiej i Leopolda Stawarza. Publiczność dała się porwać w podróż po najpiękniejszych utworach lat 20-tych i 30-tych. To była prawdziwa muzyczna uczta z humorystycznymi akcentami. Dodatkowo, gospodarz uroczystości przygotował specjalnie dla jubilatów muzyczną niespodziankę. Był to utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem”, podczas którego wyświetlono stare fotografie Trzebnicy i zdjęcia małżonków.

Podsumowaniem Gali Jubileuszu Złotych Godów było wystąpienie burmistrza Marka Długozimy. – Drodzy Jubilaci! Proszę przyjmijcie moje najserdeczniejsze życzenia i gratulacje z okazji Waszego pięknego jubileuszu Złotych Godów. Szczególne słowa uznania kieruję również do naszej diamentowej pary – Stanisławy i Jacka Mateckich. Widzę dziś na Waszych twarzach uśmiech, widzę wzruszenie na twarzach Waszych dzieci i wnuków. I przyznam, że nie ma piękniejszego widoku. Jesteście dla nas wspaniałym przykładem. Mimo upływu czasu nadal potraficie być ze sobą i wspierać się nawzajem. Jesteście dowodem na to, jak wielką siłę ma przysięga małżeńska, jak wielką siłę mają: miłość, szacunek i zaufanie. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, który mam dziś zaszczyt Wam wręczać, został przyznany na mój wniosek przez pana Andrzeja Dudę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Pokazuje to, jak ważna jest ta dzisiejsza uroczystość, ale pokazuje także, jak ważną wartością w naszej Ojczyźnie jest rodzina. Wybrałem dziś dla Was cytat –  słowa ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Brzmi on tak: „Kocha się naprawdę i do końca tylko wówczas, gdy kocha się zawsze – w radości i w smutku, bez względu na dobry czy zły los.” Czuję, że te słowa są bliskie naszemu życiu. Dobrze wiemy, że składa się ono nie tylko z tych prostych i radosnych chwil, ale bywa bardzo trudne, bywa pełne wyzwań i cierpienia. I zapewne i Wy Drodzy Jubilaci, na przestrzeni tych 50 lat, doświadczyliście także tych niełatwych momentów. Dlatego też tym bardziej jeszcze raz ogromnie Wam dziękuję za świadectwo Waszego życia. W imieniu wszystkich tu obecnych składam Wam najserdeczniejsze życzenia: już tylko samych pięknych chwil, dużo zdrowia, radości, miłości i życzliwości. Znamy się bardzo dobrze, wielu z Was znam osobiście. Jesteście wzorem tego jak należy żyć, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogłem wręczyć Wam te odznaczenia. Dziękuję, że jesteście! Wszystkiego dobrego! Z tego miejsca chciałbym podziękować również naszym wspaniałym solistom: dr Monice Gruszczyńskiej i Leopoldowi Stawarzowi oraz muzykom: Karolinie Cel i Natalii Czekanowskiej za uświetnienie dzisiejszej gali swoim wspaniałym koncertem, a także wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej pięknej uroczystości – powiedział burmistrz, który na zakończenie poprosił wszystkich o powstanie z miejsc i wspólne odśpiewanie „Sto lat” dla odznaczonych jubilatów.

Źródło: mat. pras.
Źródło: mat. pras.

Więcej zdjęć na stronie Gminy Trzebnica.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content