Uwaga na fałszywe strony podszywające się pod TAURON

Źródło: mat. pras. TAURON

Oszuści namawiają w mediach społecznościowych do rzekomego programu inwestycyjnego poprzez aktywne formularze z wykorzystaniem znanych postaci i logo TAURONA. Firma ostrzega przed oszustami i informuje, że nie prowadzi w mediach społecznościowych kampanii inwestycyjnych.

– Apelujemy do klientów o szczególną ostrożność. Przypominamy, że nie należy klikać w linki do nieznanych i niezaufanych stron, ani tym bardziej podawać swoich danych osobowych – ostrzega Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Grupy TAURON. – TAURON nie prowadzi w mediach społecznościowych żadnej kampanii inwestycyjnej dla klientów – przypomina rzecznik TAURONA. 

Bezpieczniej w Internecie

W kolejnych edycjach działań edukacyjnych TAURON pokazuje jak bronić się przed różnymi metodami oszustw interntowych, w tym przed phishingiem, czyli coraz popularniejszą metodą oszustwa. Polega ona na tym, że przestępcy podszywają się pod znane instytucje, firmy energetyczne lub banki w celu wyłudzenia danych wrażliwych, a w konsekwencji także pieniędzy.

Oszuści internetowi wykorzystują fakt, że odbiorcy wiadomości nie wczytują się dokładnie w ich treść i część czynności wykonują bez zastanowienia. Dlatego warto wyrobić sobie nawyk uważnego czytania wiadomości, przede wszystkim e-mail i SMS.

Mówi Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy TAURON Polska Energia.

O tym jak bezpiecznie poruszać się w sieci eksperci TAURONA radzą w bezpłatnym poradniku dostępnym na tauron.pl/bezpieczenstwo i w publikacjach na blogu lepiej.tauron.pl.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content