Radni PiS w obronie imienia św. Jana Pawła II

Fot. wroclaw.pl

„Nie zgadzamy się na deprecjonowanie dorobku najwybitniejszego Polaka w historii” – czytamy w apelu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości skierowanym do radnych Wrocławia. Projekt przedstawiono podczas sesji Rady Miasta Wrocławia 20 kwietnia. Rajcowie przyjęli stanowisko.

-Wystosowaliśmy apel, w którym domagamy się poszanowania osoby papieża św. Jana Pawła II i jego dorobku. – mówi Michał Kurczewski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miejskiej Wrocławia.

Historia Wrocławia w sposób nierozerwalny jest związana z pontyfikatem JP II. – dodaje przewodniczący.

-O postaciach ważnych dla Wrocławia rozmawiajmy w sposób, który łączy, a nie dzieli. – apeluje Jacek Sutryk, prezydent miasta.

Stanowiska radnych w ratuszu są spolaryzowane. – Czy jest szansa na przyjęcie apelu i porozumienie ponad klubami? – pytamy.

Stanowisko ws. Jana Pawła II zostało przegłosowane przez radnych. Głosowało 25 osób. 14 było za, 9 przeciw, 2 radnych wstrzymało się od głosu.

Tłem sprawy są oskarżenia wobec Jana Pawła II o tuszowanie pedofilii w Kościele i niewystarczające działania, które mogłyby chronić ofiary przed oprawcami.

Przebieg Sesji Rady Miasta Wrocławia można śledzić tutaj:
https://bip.um.wroc.pl/artykul/770/36313/transmisja-obrad-rmw

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content