Rusza regionalny Festiwal Explory we Wrocławiu

pixabay.com

Jest to największa w Polsce inicjatywa wspierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Urząd Marszałkowski jest partnerem wspierającym Program Explory. Łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, szkoły i uczelnie wyższe, mówi Marcin Krzyżanowski – wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Regionalne Festiwale Explory to wydarzenia odbywające się w kilku miastach Polski. Ich cele to popularyzacja praktycznej strony nauki oraz przeprowadzenie regionalnego etapu konkursu Explory.

Festiwale udowadniają młodzieży, że nauka to fascynujący element naszego życia i doskonały pomysł na przyszłość! Bogate w kreatywne warsztaty i inspirujące wykłady wydarzenia to propozycja dla uczniów, naukowców, firm działających w obszarze nowych technologii, ale także dla wszystkich osób, które ciekawi otaczający nas świat.

Jednym z gości będzie dr Tomasz Rożek, fizyk, polski dziennikarz naukowy, popularyzator nauki, założyciel fundacji Nauka. To lubię. Festiwal potrwa do 21 kwietnia. Wydarzenie odbywa się we Wrocławskim Parku Technologicznym przy ul Duńskiej 9, budynek Delta.

Szczegóły wydarzenia: https://www.explory.pl/2023/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content