1 mld złotych dla Dolnego Śląska

fot. UMWD

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wynegocjował z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej środki finansowe, które w ramach Kontraktu Programowego zostaną przeznaczone z budżetu państwa na uzupełnienie wkładów własnych przy realizacji projektów finansowanych ze wsparciem programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.

Minister, Członek Rady Ministrów — Michał Dworczyk, podkreślając najszybsze w skali Polski tempo rozwoju Dolnego Śląska zaznaczył, że niesie to za sobą konkretne konsekwencje.

Michał Dworczyk wyjaśnił, że konieczność posiadania środków finansowych na wkład własny przy ubieganiu się o dotacje, mógłby być dużym problemem dla części samorządów.

Zdaniem ministra 1 miliard złotych, które otrzyma Dolny Śląsk, umożliwi na aplikowanie o środki europejskie przez szersze grono beneficjentów.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Cezary Przybylski wyjaśnił sytuację Dolnego Śląska jako tzw. regionu przejściowego.

Grzegorz Macko — Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego zwrócił uwagę na rozwarstwienie i zróżnicowanie w poziomie rozwoju poszczególnych części naszego regionu. Pozyskane przez Dolny Śląsk środki, jego zdaniem, będą pomocne w zniwelowaniu różnic.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego wynegocjował środki unijne w wysokości 2,3 mld euro, w tym 1,25 mld euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 480,7 mln euro z Europejskiego Funduszu Społecznego+ oraz 581 mln euro z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. 1 mld złotych ma pozwolić odciążyć budżety beneficjentów od konieczności zapewnienia pełnego wkładu własnego do niektórych projektów.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content