IX Dolnośląski Kongres Samorządowy [ZAPOWIEDŹ]

fot. Patrycja Jenczmionka

Przed nami dziewiąta edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Wydarzenia, które w stolicy naszego regionu zgromadzi pół tysiąca uczestników ze świata polityki, mediów, nauki, biznesu, a także organizacji pozarządowych oraz licznych ekspertów. Tematem nadchodzącego Forum będą „Samorządowe wyzwania”.

– Dolny Śląsk jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w całej Unii Europejskiej. To efekt sprawnej współpracy samorządów wszystkich szczebli, skutecznego wydatkowania środków unijnych, a także niezwykłej przedsiębiorczości Dolnoślązaków. Jestem przekonany, że Dolnośląski Kongres Samorządowy po raz kolejny stworzy przestrzeń do wymiany doświadczeń, a nawiązane partnerskie kontakty pozwolą poszerzać wiedzę i realizować szereg nowych inicjatyw. Jest to szczególnie istotne w kontekście rekordowej sumy 11 miliardów złotych wsparcia unijnego, jaką wynegocjowaliśmy dla regionu na najbliższe lata. Kongres to spotkanie otwarte i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców.

-Kongres to rozmowa o przyszłości Dolnego Śląska – mówi Robert Raczyński, prezydent Lubina.

-To bardzo ważne wydarzenie w regionie. Poruszane są aktualne tematy. W tym roku jednym z nich będzie kolej, mówi Andrzej Jaroch – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowa okazja do wymiany myśli i idei dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą wyzwania stojące przed samorządami w najbliższej przyszłości. To kwestie niezwykle istotne, szczególnie w kontekście zmieniającej się rzeczywistości w naszym kraju i jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Dynamiczny rozwój Dolnego Śląska jest szeroko komentowany w Polsce. Wiele realizowanych przez nas inicjatyw stanowi wzór wykorzystywany następnie w innych regionach. To niespotykany w skali kraju projekt rewitalizacji i przywracania połączeń kolejowych na nieczynnych liniach, a także zakup najnowocześniejszych pociągów dla Kolei Dolnośląskich. Dlatego właśnie podczas kongresowych debat uczestnicy skupią się na najaktualniejszych tematach. Znajdą się wśród nich dyskusje o kondycji i znaczeniu samorządu w rozwoju kraju, rewolucji transportowej, czy konieczności transformacji energetycznej Dolnego Śląska.

Udział w Dolnośląskim Kongresie Samorządowym jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.umwd.dolnyslask.pl, następnie kliknąć w kafelek IX Dolnośląski Kongres Samorządowy i wypełnić dostępny tam formularz rejestracyjny.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content