Największa w Europie wystawa budowli z klocków Lego

Foto: mat. pras.

W galerii Sky Tower we Wrocławiu do 24 września 2023 trwa największa w Europie wystawa budowli z klocków LEGO.

200 m2 powierzchni, ponad 100 makiet i 7 milionów klocków wśród których między innymi:

POJAZD INSPIROWANY STATKIEM KOSMICZNYM SOKÓŁ MILLENNIUM

Ogromny, liczący ponad 7 metrów długości i 4 metry szerokości, statek kosmiczny inspirowany Sokołem Millennium™, czyli kultowym pojazdem sagi Star Wars™. Niezwykły model powstał
z 1,2 miliona klocków.

KRZYWA WIEŻA W PIZIE

Jedna z najbardziej znanych budowli świata. Dzwonnica katedralna o charakterystycznym odchyleniu od pionu, jest odwiedzana przez 10 milionów turystów rocznie i została wpisana
na światową listę UNESCO. Model imponuje rozmiarami – ma ponad 2,5 metra wysokości oraz niesamowitymi detalami. Budowla wykonana z 200.000 klocków Lego® .

WIELKI MUR CHIŃSKI W SKALI 1:150

Uważany jest za największą budowlę wzniesioną kiedykolwiek przez człowieka. Fortyfikacja została  zbudowana przez Chińczyków w III w. p.n.e. Mur ma aż 2400 km długości,
a prezentowany na Wystawie fragment to najprawdopodobniej najdłuższy model muru z klocków Lego® na świecie, gdyż ma aż 55 metrów długości. 

GÓRA RUSHMORE

Góra leżąca w stanie Dakota Południowa, w której wykuto pomnik o nazwie Mount Rushmore National Memorial. Pomnik przedstawia wizerunek czterech prezydentów USA wykutych w skale: Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodora Roosevelta, Abrahama Lincolna.

DOM Z PAPIERU

Scena inspirowana popularnym hiszpańskim serialem ”Dom z papieru”, w którym ośmioro zamaskowanych przestępców napada na hiszpańską mennicę narodową. Ich przedstawicielem jest tajemniczy Profesor, który prowadzi negocjacje z policją.

ŚWIAT BAJEK

Nie tylko najmłodszych ucieszy niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, m.in.: Świnką Pepą™, Psim Patrolem™  czy Pingwinami z Madagaskaru™.

Ponadto:

  • Strefa z maszynami wprost z amerykańskiej stolicy rozrywki, czyli z Las Vegas
  • Makieta poświęcona światowej legendzie rocka – zespołowi The Rolling Stones™
  • Naturalnej wielkości domowe pupile

FUN PARK strefa zabawy klockami

Całkowicie nowa, kolorowa Strefa Zabawy dla dużych i małych o powierzchni ponad 400 m2             z przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

Dwie strefy pełne rozrywki. Zapraszamy wszystkich: młodszych i starszych.

Strefa pierwsza:

Galeria selfie przygotowana w najdrobniejszych szczegółach. Liczne interaktywne obrazy, dedykowane oświetlenie i wiele detali, które pozwolą na wykonanie wyjątkowych zdjęć z Twoim udziałem.

Druga strefa:

Obszar obrazów 3D, gdzie dzięki specjalnym okularom możemy wejść w fascynujący, trójwymiarowy świat.

Zapraszamy do zakupu biletów COMBO: kupując bilet łączony otrzymasz 50% zniżki na wystawę 3D Trick Gallery, największą kolekcję interaktywnych obrazów 3D.

Szczegóły na www.wystawaklockow.pl/wroclaw oraz www.3Dgallery.pl

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content