Minister K.Bortniczuk: Koalicja państw dalej walczymy o sportowe sankcje dla Białorusinów i Rosjan

źródło biuro prasowe MSiT Kamil Bortniczuk Minister Sportu i Turystyki

MKOl przywrócił możliwość startu Rosjan oraz Białorusinów w sportach indywidualnych pod tzw. białą flagą. Przypomnijmy Międzynarodowy Komitet Olimpijski nałożył na te kraje sankcje po ataku na Ukrainę w lutym 2022 roku. Teraz zmienia zdanie i chce, by sportowcy z Ukrainy i Białorusi mogli się zakwalifikować do igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Chodzi o kwalifikacje w ich dyscyplinach, ale pod pewnymi warunkami. Polska obok Wielkiej Brytanii nadal stoi na czele koalicji państw, aby sportowe sankcje w świecie sportu nadal były obowiązujące – powiedział w audycji Poranny Gość Kamil Bortniczuk, minister sportu i turystyki.

Na początku lutego minister sportu Kamil Bortniczuk złożył w Sejmie projekt ustawy wprowadzający zakaz sprzedaży napojów energetycznych osobom poniżej 18 roku życia. Pod projektem podpisali się posłowie PiS oraz niezrzeszeni. Na jakim etapie procedowania jest ustawa?

Pytaliśmy też o wspomnienia z czasu studiów we Wrocławiu. Minister Kamil Bortniczuk przyznał się, że kibicuje Śląskowi Wrocław.

Minister Kamil Bortniczuk studiował stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content