Kolejne Śniadanie Mistrzów na PWT

fot. Radio Rodzina

Gościem drugiego spotkania na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu była prezenterka telewizyjna Joanna Kryńska. Wydarzenie z udziałem ekspertów danej profesji, jak mówi rektor ks. prof. Sławomir Stasiak, ma promować uczelnię jako otwartą i otwierać horyzonty przed maturzystami z Dolnego Śląska.

Aulę PWT ponownie wypełniły tłumy. Młodzież ze szkół średnich z całego regionu przyjechała, by wziąć udział w „Śniadaniu Mistrzów”. Byliśmy z mikrofonem na miejscu.

Joanna Kryńska była pod wrażeniem atmosfery spotkania.

-Takie inicjatywy są potrzebne młodym ludziom, by móc określić zawodowy kierunek. – dodaje Aleksandra Wojciechowska, nauczycielka historii i WOS-u w liceum sportowym GimBasket we Wrocławiu.

Joanna Kryńska pracowała niegdyś jako reporterka, obecnie prowadzi pasmo „Wstajesz i wiesz” w TVN24. Młodzież pytała zarówno o kulisy pracy, jak i polaryzację postaw w mediach oraz o jej opinię nt. św. Jana Pawła II po emisji reportażu Marcina Gutowskiego.

W spotkaniu uczestniczyło blisko 300 uczniów ze szkół średnich z Bielawy, Oławy, Oleśnicy, Wrocławia, Dzierżoniowa. Kolejne Śniadanie Mistrzów na PWT już 19 maja, gościem będzie Magdalena Wolińska-Riedi.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content