Wrocław podpisał umowę partnerską z Cheongju

fot. Radio Rodzina

W Sali Wielkiej Starego Ratusza doszło do podpisania umowy partnerskiej między stolicą Dolnego Śląska a południowokoreańskim Cheongju. Z Cheongju wywodzi się koncern LG Energy Solution Wrocław – jeden z największych pracodawców w naszym regionie.

– Fakty są niepodważalne: w czasie swojej działalności na Dolnym Śląsku pochodzące z Cheongju LG Energy Solution Wrocław stworzyło pierwsze, a zarazem największe centrum produkcji baterii do samochodów elektrycznych w Europie. Zaowocowało to wprowadzeniem najnowocześniejszej technologii i przyciągnięciem wielu innych inwestycji do Wrocławia – mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– To zaszczyt móc zawitać do tak wspaniałego miasta. Cieszymy się, że możemy gościć we Wrocławiu – miejscu pełnym szacunku dla wspólnoty, którą w naszym kraju tak wysoce cenimy – powiedział podczas swojego wystąpienia Beom Seong, Lee – Burmistrz Cheongju.

Dzięki rozmowom z południowokoreańskimi partnerami na długo przed podpisaniem umowy stało się również możliwe przeprowadzenie projektów o międzynarodowym i międzygminnym charakterze. Mówi Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia.

Rozmowy Wrocławia ws. partnerstwa rozpoczęły się w 2019 roku. W lutym 2020 roku Rada Miejska Wrocławia przyjęła uchwałę ws. nawiązania współpracy. Mówi Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

Cheongju stało się 17. miastem partnerskim Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska posiada również partnerstwa m.in. z Dreznem, Lwowem, Wiesbaden, Lille czy Oxfordem. W 2019 roku zawarto umowę z gruzińskim Batumi, a w marcu br. z ukraińskim Kijowem.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content