Powstanie nowe miejsce spotkań nad Odrą

fot. Wrocławski Park Wodny

W porcie węglowym najpierw był jeden z miejskich portów rzecznych, potem miejsce rozładunku i przeładunku węgla, którym ogrzewano wodę w pobliskim zakładzie wodociągowym. Miejsce to czeka przywrócenie do użytku przez wrocławian, tym razem jako przestrzeń rekreacji, a w przyszłości marina. Uruchomienie pierwszego etapu zaplanowano na maj 2023 roku.

Inwestycja prowadzona będzie przez Wrocławski Park Wodny, który docelowo stanie się też operatorem zrewitalizowanej przestrzeni. O projekcie Beach Bar Port Węglowy mówi Kornel Kempiński, dyrektor zarządzający Aquapark Wrocław.

Udostępnione w Porcie Węglowym atrakcje, nie będą powielać oferty wrocławskiego Aquaparku.

Nowy Port Węglowy to długoterminowa inwestycja. Zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego jest przekonany, że po zakończeniu realizacji, nowe miejsce rekreacyjne będzie jednoczyło wrocławian. Kornel Kempiński wyjaśnił, jak nowy projekt wpisuje się w misję Aquaparku.

Jakie prace odbywają się w Porcie Węglowym obecnie?

Infrastruktura portu ma docelowo umożliwić stworzenie kompleksowo wyposażonej mariny, czyli portu wodnego dla jachtów i nie tylko — podkreśla Paweł Rańda, wicemistrz olimpijski w wioślarstwie i członek zarządu Wrocławskiego Parku Wodnego.

Paweł Rańda podkreśla, że Port Węglowy ma być nową wizytówką Wrocławia, która pozwoli na zapewnienie komfortu jak najszerszemu gronu wrocławian.

Teren ma powierzchnię około 20.000 m2. Władze Aquaparku zakładają, że na razie ma to być miejsce spotkań dla wrocławian. Miejscem, gdzie m.in. prezentowana będzie np. twórczość dzieci z wrocławskich Domów Kultury, ale też inicjatywy kulturalne. Docelowo ma powstać miejska ogólnodostępna marina dla jachtów i motorówek, wypożyczalnia sprzętu wodnego, parking dla camperów, którymi turyści odwiedzają Wrocław. Pojawią się także miejsca noclegowe w domkach kempingowych i miejsce odstawcze dla jachtów i innego sprzętu wodnego na czas zimy. Pierwszy etap zostanie uruchomiony już w maju 2023 roku.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content