Wielkanocna pomoc Caritas osobom potrzebującym

fot. TK/Radio Rodzina

Na wrocławskim Ostrowie Tumskim ks. abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, pobłogosławił 1000 paczek zawierających najpotrzebniejsze produkty, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym. Inicjatywa zorganizowana została przez wrocławską Caritas.

Wielkanocna inicjatywa Caritas Archidiecezji Wrocławskiej jest uzupełnieniem codziennego wsparcia, które osoby w kryzysie otrzymują z rąk organizacji, wolontariuszy i nie tylko. Mówi Paweł Trawka z wrocławskiej Caritas.

Poprosiliśmy o możliwość podejrzenia, co znajduje się w przygotowanych darach.

– Kojarzę, że to już mniej więcej 1970 lat to robimy, czyli od zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa — tłumaczy ideę dzielenia się z potrzebującymi Paweł Trawka.

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej podkreślił, że w pędzie dnia codziennego często koncentrujemy się na własnych problemach, jednak nie powinniśmy zapominać, że wśród nas są ludzie w różnego rodzaju kryzysach.

Zachęcamy do wysłuchania błogosławieństwa, które wygłosił ks. abp Józef Kupny. Metropolita wrocławski podziękował wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie i dystrybucję paczek.

Chleb, konserwy, wędliny, babka wielkanocna oraz baranek — to część produktów, które znalazły się w 1000 paczek przekazanych w Wielką Sobotę osobom potrzebującym przez wrocławską Caritas. Obecny na miejscu ks. abp Józef Kupny pobłogosławił przekazane dary.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content