abp Kupny: święty – wcale nie znaczy bezgrzeszny [HOMILIA]

fot. transmisja (https://www.youtube.com/live/Q0iwDdx1X8A?feature=share) Katedra Wrocławska / Gość Niedzielny

„Święty – wcale nie znaczy bezgrzeszny, nie popełniający błędu. Powiem więcej: na pewno świętym nie jest ten, kto myśli o sobie, że nie ma grzechu. Taki na pewno nie jest świętym” – powiedział w homilii podczas liturgii Świętej Wigilii Paschalnej w katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny – „Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu sami siebie oszukujemy. Taki ktoś nie jest święty, jest człowiekiem ślepym, nie żyje w prawdzie, nie patrzy na siebie w świetle światła Chrystusa, który demaskuje nasze słabości, grzechy, niedoskonałości, brak miłości.”

Metropolita Wrocławski przewodniczył transmitowanej przez Radio Rodzina w wielkosobotni wieczór liturgii. W koncelebrze uczestniczyli biskupi pomocniczy – bp Jacek Kiciński oraz bp Maciej Małyga.

„Chrystus – światłość świata – oświeca drogi życia każdego człowieka. Chrystus – światłość świata – demaskuje brzydotę grzechu. Chrystus – światłość świata – pokonuje ciemności śmierci i jest dla nas nadzieją. Nadzieją na powtórne przejście z ciemności grzechu do światłości łaski. Z ciemności śmierci do jasności Zmartwychwstania” – podkreślił abp Kupny.

POSŁUCHAJ CAŁEJ HOMILII

Obrzędy Wigilii Paschalnej w katedrze wrocławskiej zakończyła uroczysta procesja rezurekcyjna.

inf. wł. /kp

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content