Żeby w Wielkanoc nikomu nie zabrakło chleba

fot. TK/Radio Rodzina

1000 wielkanocnych paczek dla potrzebujących przygotowała Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy wsparciu żołnierzy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej i wolontariuszy. Dary zostaną poświęcone w Wielką Sobotę przez ks. abp. Józefa Kupnego, metropolitę wrocławskiego.

– Widzimy, że wciąż potrzeba wsparcia osób, które o te paczki już dawno pytały. Ludzie pytali, pytali i dopytali. W Wielką Sobotę ks. abp Józef Kupny pobłogosławi 1000 paczek na Ostrowie Tumskim — mówi Paweł Trawka z wrocławskiej Caritas.

Wsparcie Caritas trafi do osób, które wcześniej zostały zweryfikowane i zapisane na listę rzeczywiście potrzebujących.

Środki, które pozwoliły na sfinansowanie akcji, pochodziły m.in. z darowizn darczyńców oraz sprzedaży paschalików i baranków wielkanocnych.

Poprosiliśmy ks. Dariusza Amrogowicza, dyrektora Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, o powiedzielenie się z nami swoimi odczuciami w związku z inicjatywą przygotowania wielkanocnych darów dla osób w potrzebie.

Kilkudziesięciu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej wspierało Caritas w przygotowaniu paczek. Zapytaliśmy podpułkownika Andrzeja Brzozowskiego, szef sztabu 16. DBOT jak wygląda pomoc WOT w procesie pakowania darów.

Swoje wsparcie zaoferowali też uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 107 we Wrocławiu. Pan Grzegorz, koordynator szkolnego wolontariatu powiedział, co motywuje jego podopiecznych do pomocy potrzebującym.

70 współpracowników Caritas, żołnierzy 16. DBOT oraz wolontariuszy zapakowało 1000 paczek, które w Wielką Sobotę o 9:30 zostaną pobłogosławione przez ks. abp. Józefa Kupnego na Ostrowie Tumskim.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content