Wyjątkowa ekspozycja wielkotygodniowa w Żórawinie

mat. prasowe

W kościele parafialnym w Żórawinie pojawiła się wyjątkowa ekspozycja w ołtarzu adoracji (ciemnicy), która nawiązuje to toczącej się za naszą wschodnią granica wojny. Jest to wołanie do Boga o pokój. W różnych językach pojawia się właśnie to słowo. Prezentowane są też elementy otrzymane przez parafię bezpośrednio z linii frontu. Jest fragment rekiety balistycznej wystrzelonej przez wojska rosyjskie z Morza Kaspijskiego w kierunku Ukrainy. Prezentowane są fragmenty amunicji czołgowej, moździerza czy mundur z ekwipunkiem żołnierze poległego na froncie.

Na zakończenie Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek ksiądz proboszcz Cezary Chwilczyński wezwał wiernych do szczególnej modlitwy o pokój nie tylko w naszych rodzinach i środowiskach pracy, ale i o tak bardzo potrzebny pokój na całym świecie, a zwłaszcza dziś w Ukrainie.

 Tegoroczny wystrój ciemnicy i Bożego Grobu nawiązuje także do wojny cywilizacyjnej jaka toczy się niestety także w naszym polskim narodzie. Stąd na jednym z banerów możemy zobaczyć obraz przedstawiający Jezusa na celowniku i napis: „Cel jest ten sam. Zmieniają się narzędzia”. A na drugim banerze słowa, które przed laty wypowiedział Prymas Tysiąclecia Stefan kard. Wyszyński: „Jeśli przyjdą zniszczyć ten [polski] naród, zaczną od Kościoła, gdyż Kościół jest siłą tego narodu”. Módlmy się o pokój, ale także o zwycięstwo jak mawiał św. Jan Paweł II „cywilizacji miłości” nad „cywilizacją śmierci”, a dziś także nihilizmu i relatywizmu dobra i zła.

mat. prasowe

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content