Abp Józef Kupny do kapłanów: Przez namaszczenie jesteście pobłogosławieni i poświęceni

fot. Radio Rodzina

Pod przewodnictwem Metropolity Wrocławskiego, ks. Abp Józefa Kupnego odbyła się w katedrze Msza św. Krzyżma. Poświęcono oleje, krzyżmo i zwrócono uwagę na źródło mocy kapłanów – w dniu ich święta oraz ustanowienia sakramentu Eucharystii.

Msza św. Krzyżma, nazywana również mszą olejów to uroczysta Eucharystia sprawowana w Wielki Czwartek przed południem. W czasie tej mszy biskup błogosławi oleje chorych i katechumenów oraz poświęca krzyżmo. W homilii Abp Józef Kupny zwrócił uwagę na namaszczenie i służbę kapłańską.

-W każdym przypadku przez namaszczenie dokonuje się w człowieku, w jego życiu, coś bardzo wielkiego. Na namaszczonego zstępuje Duch Boży. – mówi metropolita.

Dziś tym, który dokonuje namaszczeń uzdrawiających i uświęcających jest nasz Zbawiciel. Pomazaniec (po grecku christos) – to on uzdrawia i namaszcza. – tłumaczy Abp Józef Kupny, zwracając się do kapłanów.

Do katalogu zadań kapłańskiej posługi, każda epoka dodaje swoje. Także współcześnie dodawane są nowe zadania – przypomina arcybiskup.

Arcybiskup podziękował duchownym za świadectwo życia i za ostatnie wydarzenia koncelebry, związane z imieninami metropolity oraz 40. rocznicą święceń kapłańskich. Wiernych prosił o modlitwę za kapłanów.

Dziś o godz. 18:30 w Katedrze Wrocławskiej odbędzie się Msza Wieczerzy Pańskiej. Transmisja za pośrednictwem Radia Rodzina.

POSŁUCHAJ HOMILII:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content