Zobacz nasze propozycje na wspierające rozwój prezenty i zabawki dla niemowlaka.

fot. Radio Rodzina

Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak kupić idealny prezent dla noworodka? Sprawdź nasze propozycje!

Wszyscy możemy się zgodzić, że prawidłowy rozwój dzieci jest jednym z najważniejszych aspektów rodzicielstwa, a każdy rodzic powinien podchodzić do tego procesu z wielką uwagą i odpowiedzialnością.

Zaopatrując nasze maluchy w odpowiednie przybory, zabawki sensoryczne i inne akcesoria, pomagamy im doświadczyć szerszego spektrum wrażeń niż miałoby to miejsce bez tego typu zabawek. Dlatego też tego typu zabawki dla dzieci powinny znaleźć się w każdym domu.

Sprawdź prezenty dla niemowlaka, które warto podarować każdemu świeżo upieczonemu rodzicowi.

Wykorzystanie zabawek kontrastowych do stymulacji percepcji wzrokowej dziecka

Rozwijanie wzroku dziecka może być zabawą, która sprzyja rozwojowi drobnych umiejętności motorycznych. Zalecamy stosowanie zabawek kontrastowych, kart kontrastowych lub książek z prostymi przedmiotami przedstawionymi w kontrastowych kolorach, takich jak czarny i biały lub czerwony i niebieski.

Do stymulacji wzroku dziecka dobrze nadają się maty edukacyjne, karuzele do łóżeczka oraz wiszące zabawki. Świetną opcją dla projektora jest lampka lub przytulanka, która zafascynuje malucha, gdy nadejdzie pora pójścia spać.

Zabawki sensoryczne, które wspierają rozwój dziecka od pierwszych dni życia

Zdjęcie: LILLIPUTIENS KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA PRZYTULANKA KRÓWKA ROSALIE

Zabawki sensoryczne mogą być wykorzystywane do wspierania rozwoju niemowląt od najwcześniejszych etapów życia. Takie zabawki stanowią doskonały prezent dla świeżo upieczonych rodziców.

Rozwój sensoryczny dziecka jest jeszcze w powijakach, co oznacza, że może ono uczyć się w naturalny sposób. Od urodzenia maluch eksploruje otaczający go świat i poznaje nowe otoczenie.

Jednak nie wszystkie przedmioty są bezpieczne dla dziecka, dlatego na ratunek przychodzą zabawki sensoryczne o wielu ciekawych fakturach i funkcjach.

Dotyk rozwija się poprzez stały kontakt z nowymi materiałami, dlatego zabawki sensoryczne to świetny pomysł dla niemowląt. Zabawki sensoryczne dla niemowląt oddziałują także na zmysł wzroku (często prezentują kontrastowe kolory), słuchu (dźwięki wyzwalane przez ruch), a czasem także zapachu (jak interaktywne lalki o zapachu wanilii). Dzięki temu niemowlę może już poznawać szerokie spektrum doznań, mając jednocześnie stosunkowo ograniczone możliwości ruchowe.

Oto kilka propozycji zabawek sensorycznych, które mogą Ci się spodobać.

Zdjęcie: TAF TOYS WIEŻA DLA DZIECI Z OTWORAMI NA PIŁKI BIEGUN PÓŁNOCNY SORTER
Zdjęcie: JELLYCAT KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA Z OGONKAMI DINOZAURY
Zdjęcie: FAT BRAIN TOYS KLICKITY SENSORYCZNA PRACOWNIA ROZWIJAJĄCA WSZYSTKIE ZMYSŁY

Jaki wpływ na rozwój dziecka mają książki sensoryczne?

Zdjęcie: LITTLE DUTCH KSIĄŻECZKA DLA NIEMOWLAKA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY

Sensoryczne książki dla maluchów pomagają stymulować zmysł słuchu dziecka poprzez używanie piszczałek i dzwonków, zabawę z rzepami lub zamkami błyskawicznymi lub wydawanie innych dźwięków.

Zabawa z książkami może poprawić zmysł węchu dziecka i pomóc mu rozpoznać różne części książki wykonane z różnych materiałów lub pachnące inaczej.

Dzieci uwielbiają odkrywać swój świat wkładając przedmioty do ust, co jest podobne do tego, jak lubią smakować różne tekstury w książkach. Ta eksploracja pomaga rozwijać u dzieci zmysł smaku, co zaskakuje większość ludzi.

Oto kilka propozycji książek, które mogą Cię zainteresować.

Zdjęcie: LITTLE DUTCH KSIĄŻECZKA DLA NIEMOWLAKA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY
Zdjęcie: LITTLE DUTCH KSIĄŻECZKA DLA NIEMOWLAKA AKTYWIZUJĄCA FLOWERS & BUTTERFLIES
MATA EDUKACYJNA DLA DZIECI – ŚWIETNE MIEJSCE DO ZABAWY
Zdjęcia: LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM FLOWERS & BUTTERFLIES

Mata edukacyjna to coś więcej niż zabawka. To prawdziwy plac zabaw wypełniony wieloma ciekawymi zabawkami, grami i funkcjami, które zajmą maluchy na długie godziny. 

Różnorodność zabaw, jakie umożliwia mata edukacyjna dla niemowląt zachwyci każdego malucha i zachęci do spędzania czasu na zabawie na niej.

Mata pomaga dziecku skupić uwagę na zabawkach i zawieszkach dołączonych do maty. Zabawka posiada kontrastowe kolory i faktury, grzechotki i szelesty oraz różne teksturowane powierzchnie, które pomagają stymulować zmysły wzroku, słuchu i dotyku dziecka.

Tego typu zabawka to idealny prezent dla każdego malucha, który uwielbia obserwować i poznawać każdy przedmiot znajdujący się w zasięgu jego wzroku. Mata edukacyjna będzie stymulować wszystkie zmysły malucha, dzięki czemu będzie idealnym prezentem.

Oto kilka propozycji książek, które mogą Cię zainteresować.

Zdjęcie: LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY
Zdjęcie: LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA GĄSKA LITTLE GOOSE LISTEK

GRZECHOTKA, GRYZAK GRZECHOTKA I INNE – DLACZEGO WARTO JĄ KUPIĆ?

Zdjęcie: LITTLE DUTCH GRZECHOTKA DESZCZ SAILORS BAY

Grzechotki to nie tylko wspaniałe zabawki dla niemowląt; mogą one również pomóc w rozwoju umiejętności motorycznych maluchów. Kształt, tekstura i materiał, z którego wykonane są grzechotki, wpływają na to, która umiejętność jest rozwijana.

Kolorowa grzechotka angażuje zmysły dziecka, zachęcając je do śledzenia i obserwowania. Ciche dźwięki stymulują jego zmysł słuchu, a jasne kolory przyciągają wzrok. W miarę wzrostu niemowlę nauczy się trzymać i potrząsać grzechotką, która prawdopodobnie wyląduje w jego buzi. Jego ciekawość sprawi, że będzie badał zabawkę i jej dźwięki.

Przy zakupie zabawek dla niemowląt zalecamy wybór grzechotek wykonanych z wysokiej jakości materiałów (kauczuk naturalny i tworzywa sztuczne wolne od BPA), które służą również jako gryzaki. Ruchome części tych zabawek motywują niemowlęta do dalszego rozwoju koordynacji oko-ręka.

Gryzak sensoryczny pomaga dziecku przejść przez proces ząbkowania, a jednocześnie służy jako zabawka. Mata edukacyjna została pierwotnie zaprojektowana, aby stworzyć miękką, bezpieczną powierzchnię dla niemowląt do raczkowania; obecnie ma wiele zastosowań związanych z nauką kształtów, liczb, liter lub dźwięków i stymulacją wzrokową dla niemowląt.

Dzieciom, które potrafią już podnosić głowę, będzie znacznie łatwiej utrzymać ten ruch, gdy grzechotka zostanie przywiązana do boku łóżeczka. Zabawki takie jak grzechotki pomagają rozwijać koordynację oko-ręka, która jest ważnym kamieniem milowym w rozwoju niemowląt.

Zobacz Nasze propozycje grzechotek dla niemowląt, które mogą Ci się spodobać!

Zdjęcie: JELLYCAT KRÓLIK 14 CM GRZECHOTKA RÓŻOWA/KWIATY

ZABAWKI INTERAKTYWNE DLA NIEMOWLĄT

Aby utrzymać zainteresowanie maluchów i zapobiec ich nudzie, najlepszym wyborem są zabawki, które zachęcają do interakcji.

Zabawki interaktywne, które wymagają od dzieci zaangażowania i reakcji, pomagają rozwijać zmysły, kreatywność i ciekawość. Zabawki te wspierają również rozwój wielu ważnych umiejętności motorycznych zwłaszcza drobnych jak również zdolności manualnych.

Przykładami zabawek należących do tej grupy są wszystkie te, które oddziałują na dziecko poprzez bodźce wzrokowe i słuchowe, a także na motorykę małą (np. rozpoznawanie kształtów), np. sortery dźwiękowe.

Zobacz Nasze propozycje zabawek interaktywnych, które mogą Ci się spodobać!

Zdjęcie: DUMEL DISCOVERY ARKA NOEGO
Zdjęcie: B.TOYS INTERAKTYWNA MASKOTKA DO UBIERANIA ZEBRA

PRZYTULANKI DLA NIEMOWLĄT – PRAWIDŁOWY SEN MALUSZKA

Zdjęcie: BIM BLA PRZYTULANKA DLA NIEMOWLAKA CEGLANY KRÓLICZEK HUGGY

Noworodki mają wiele potrzeb, które maluchy mogą zaspokoić poprzez interakcję z rodziną.

Marka Jellycat specjalizuje się w produkcji miękkich przytulanek wykonanych z wysokiej jakości materiałów i tkanin, które nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Pluszowa zabawka w postaci ulubionego zwierzątka dziecka z pewnością sprawi mu przyjemność.

Zobacz Nasze propozycje przytulanek dla niemowląt, które mogą Ci się spodobać!

Zdjęcie: LITTLE DUTCH LALKA PRZYTULANKA JIM 35 CM
Zdjęcie: LITTLE DUTCH PRZYTULANKA LITTLE GOOSE 30 CM
Zdjęcie: BABY STEPS MIŚ PRZYTULANKA – ECRU

WYPRAWKA DLA NOWORODKA RÓWNIEŻ MOŻE BYĆ RÓWNIEŻ WSPANIAŁYM PREZENTEM DLA NOWEGO CZŁONKA RODZINY.

Producenci akcesoriów dla dzieci i zabawek dostrzegają potrzeby rodziców w zakresie opieki nad dziećmi i starają się dostarczać akcesoria, które będą spełniać kilka funkcji. Dotyczy to przede wszystkim zabawek, ale także różnego rodzaju niezbędnych akcesoriów dla niemowląt i małych dzieci.

Wybierając rozwijające zabawki dla noworodka, kierujmy się kilkoma zasadami. Renomowane sklepy, uznane marki, produkty najwyższej jakości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że produkty są bezpieczne i przydatne jako rozwijające prezenty dla noworodka.

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content