Panorama Racławicka dziś bez biletu

Fot. mnwr.pl

4 kwietnia (wtorek) nawet trzy tysiące osób będzie mogło zobaczyć za darmo Panoramę Racławicką – jedną z chętniej odwiedzanych atrakcji Wrocławia. Wszystko z okazji 229. rocznicy bitwy pod Racławicami i jubileuszu 75-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Gigantyczne płótno Wojciecha Kossaka i Jana Styki można we wtorek 4 kwietnia obejrzeć za darmo. I nie tylko to dzieło. Bilety, które otrzymamy dziś w Panoramie Racławickiej będą ważne przez 3 miesiące na wystawy stałe w oddziałach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Instytucja otwarta jest w godz. 8.30 do 19.00. Wtedy można wejść, otrzymać bilet i bezpłatnie obejrzeć Panoramę Racławicką, płótno o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Na płótnie przedstawiona została zwycięska bitwa Polaków z Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku.

Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu, zachęca: „Już blisko 11 milionów ludzi z całego świata poznało fenomen, jakim jest ‘Panorama Racławicka’. Zaś badania statystyczne potwierdzają, że wielu wrocławian mogących ją odwiedzić w każdej chwili, odkłada tę wizytę na później. A tym ‘później’ jest już… 4 kwietnia 2023! Z okazji 229. rocznicy chwalebnego triumfu Kościuszki i 75. urodzin MNWr zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie Muzeum ‘Panorama Racławicka’. Zastukaj do Styki. Skossakuj się!”. – czytamy na stronie Muzeum.

Przewidywany czas zwiedzania Panoramy to ok. 15 minut. Bilety będą rozdawane w holu Muzeum „Panorama Racławicka”, nie ma możliwości rezerwacji miejsc. Ze względu na brak możliwości skorzystania w tym dniu z szatni prosimy o przychodzenie bez plecaków i bagażu. – informują organizatorzy.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content