Betoniarka stanęła na pl. Nowy Targ

fot. TK/Radio Rodzina

Społecznicy z Akcji Miasto latem ubiegłego roku wysłali 90 wniosków do Urzędu Miasta Wrocławia o zazielenienie wrocławskich placów i ulic. Nawiązując do otrzymanej odpowiedzi, zorganizowali happening, w czasie którego wrzucili swoje wnioski do symbolicznej betoniarki. Działacze Akcji Miasto złożyli też wniosek do Prezydenta Wrocławia o utworzenie miejskiego Funduszu Przeciw Betonozie.

Wiceprezeska Akcji Miasto, Karolina Popów wyjaśniła, czego dotyczyło 90 złożonych wniosków.

Zapytaliśmy prezesa stowarzyszenia Akcja Miasto — Jakuba Nowotarskiego, co proponuje AM, by ułatwić likwidację tzw. wysp ciepła we Wrocławiu.

Jednym z elementów, o które wnioskuje stowarzyszenie, jest umożliwienie mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska na łatwe zgłaszanie miejsc, które ich zdaniem powinny zostać uwolnione od betonu.

O przedstawienie stanowiska UM Wrocławia względem informacji o odrzuconych wnioskach, poprosiliśmy Marcina Obłozę z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Marcin Obłoza wyjaśnił, że nie w każdym miejscu wskazanym przez wnioskujących możliwe jest posadzenie drzew ze względu na istniejącą infrastrukturę podziemną.

Przedstawiciel UM Wrocławia przypomniał, że mieszkańcy już teraz mogą wnioskować o realizację nasadzeń w ramach projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Aktywiści Akcji Miasto złożyli 4.04.2023 wniosek do prezydenta Jacka Sutryka, w którym proponują utworzenie Funduszu Przeciw Betonozie, który będzie finansował odbetonowanie miejsc narażonych na powstawanie tzw. wyspy ciepła.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content