Rozdół w Brzeziej Łące czeka na mieszkańców!

mat. prasowe

Oficjalne otwarcie Rozdołu na pograniczu Brzeziej Łąki i Pietrzykowic zbiegło się z Pierwszym Dniem Wiosny i trudno o lepszy termin, ponieważ teren jest świetnym miejscem do korzystania podczas rozpoczynającego się sezonu plenerowego.

Na część oficjalną przybyli Radni Gminy Długołęka, sołtysi Brzeziej Łąki i Pietrzykowic, proboszcz parafii w Brzeziej Łące, wykonawcy, przedstawiciele Stowarzyszenia LGD Dobra Widawa, Młodzieżowej Rady Gminy Długołęka oraz pracownicy urzędu gminy. Po pełnych radości i dumy przemówieniach osób zaangażowanych w powstanie tego miejsca, przyszedł czas na symboliczne wspólne przecięcie wstęgi.

Miejsce to przeszło długą drogę – od wyrobiska piasku, przez zachwaszczone składowisko śmieci, aż do terenu rekreacyjnego, z którego mogą korzystać mieszkańcy w każdym wieku. – „To takie miejsce, które ma zaprzeczać zwykłym placom zabaw, tu ma być naturalnie i z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu” – opisuje Radna Gminy Agnieszka Kaczor-Tykierko. Transformacja tego miejsca nie byłaby możliwa bez zaangażowania samych mieszkańców, co podkreśla sołtyska Brzeziej Łąki Karolina Orłowska: – „Małymi krokami – z urzędnikami, z radną, z mieszkańcami dążyliśmy do tego, by tutaj to miejsce powstało. Zebranie wiejskie zadecydowało, żeby wyodrębnić w funduszu sołeckim środki na to, by powstała koncepcja tego miejsca i po jej stworzeniu złożyliśmy ją do gminy.”

Wydarzenie swoją obecnością uświetniło ponad 150 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzeziej Łące, którzy często będą korzystać z nowo otwartego terenu rekreacyjnego. Na dzieci czekały m.in. kiełbaski z grilla, napoje oraz gwóźdź programu – pokaz Jonasza Pakulskiego – akrobaty rowerowego, uczestnika programu Mam Talent. Jego występ wywarł na widzach duże wrażenie, a próbkę jego możliwości można obejrzeć na profilu gminy na Instagramie. Być może wśród oglądających znajdą się naśladowcy Jonasza, a swoje umiejętności będą szlifować właśnie na terenie Rozdołu.

– „Młodzież będzie miała gdzie spędzać czas ze znajomymi, a po rozmowach z mieszkańcami wiem, że i starsi będą korzystać z tego miejsca – spacerować, wypoczywać i o to nam wszystkim chodziło. To miejsce pokazuje również jak ważna jest dobra współpraca i wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców. Z czegoś, co wydawało się niemożliwe stworzyliśmy coś fajnego i przydatnego.” – podsumował Wójt Wojciech Błoński.

 Na inwestycję przeznaczono 464.709,11 zł, w tym 166.698,00 zł z dofinansowania pozyskanego w ramach programu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie” projekt realizowany przy współpracy z LGD Dobra Widawa w ramach projektu PROW 2014-2020. Wykonawcą prac była firma DOMBUD – Anna Zadorożna, Ryszard Zadorożny Spółka Jawna.

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content