Środki na rozwój Zagłębia Miedziowego

fot. Patrycja Jenczmionka

„Finanse i narzędzia rozwoju innowacyjnych przedsiębiorców” pod tym hasłem odbyła się konferencja w Zagłębiu Miedziowym. Celem spotkania było przedstawienie informacji z zakresu finansowych oraz pozafinansowych form wsparcia dla przedsiębiorców.

-Zagłębie Miedziowe to jeden z najbardziej rozwijających się regionów w województwie, ale i w całej Polsce mówi Piotr Karwan – radny Sejmu Województwa Dolnośląskiego, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

Wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź liczy na współpracę z KGHM Polska Miedź.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Organizatorem spotkania był Związek Pracodawców Polska Miedź i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. 

Zagłębie Miedziowe stawia na atom

KGHM realizuje projekt badawczo-rozwojowy dot. mały reaktorów jądrowych. Oprócz dużych elektrowni w Polsce rozwinięta ma być sieć reaktorów modułowych – SMR

-W Zagłębiu Miedziowym szukamy innowacyjnych rozwiązań. Zdajemy sobie sprawę, że złoża miedziowe kiedyś się skończą, stąd KGHM stawia na SMR czyli małe, modułowe reaktory jądrowe – mówi Piotr Karwan – radny Sejmu Województwa Dolnośląskiego, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

– Musimy rozwiązać problem taniej energii. Naprzeciw temu wyzwaniu wychodzi KGHM mówi, Piotr Karwan – radny Sejmu Województwa Dolnośląskiego, wiceprezes Związku Pracodawców Polska Miedź.

KGHM w lutym ubiegłego roku podpisał umowę z amerykańską firmą NuScale Power w sprawie rozpoczęcia prac nad wdrożeniem małych reaktorów modułowych (SMR) w Polsce. Teraz technologia oferowana przez Nuscale Power uzyskała certyfikat Komisji Dozoru Jądrowego USA, stając się tym samym pierwszym projektem SMR dopuszczonym do użytku w Stanach Zjednoczonych i siódmym wśród wszystkich technologii jądrowych.

Święty Jan Paweł II broni się sam

Jesteśmy z Tobą, OJCZE ! – pod tym hasłem 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci papieża odbędzie się Marsz Papieski.  

– Wielki i wymagający nauczyciel zatroskany był o dziedzictwo, któremu na imię Polska. Jan Paweł II to jeden z największych rodaków w naszych dziejach, który jest także ojcem naszej wolności, napisali biskupi zebrani na 394. zebraniu plenarnym KEP.

– Nie chciałbym, by Jan Paweł II był wykorzystywany politycznie, mówi Piotr Karwan – radny Sejmu Województwa Dolnośląskiego,

Sejm podjął uchwałę dotyczącą Jana Pawła II. W przyjętym przez posłów 9 marca dokumencie, stwierdzono, że „Sejm zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest wielki papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii”.

Na rozmowę zapraszamy po godz. 14.00.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content