PGE nagrodzona tytułem Sponsor Sportu 2022 roku podczas Gali Sport Biznes Polska

Źródło: mat. pras. PGE Polska Grupa Energetyczna


PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała nagrodę w kategorii Sponsor Sportu 2022 roku, przyznawanej przez Stowarzyszenie Sport Biznes Polska. PGE została doceniona za znaczącą rolę w rozwoju i popularyzacji sportu, w szczególny sposób wyróżniającą się na tle innych reprezentantów środowiska.

Dziękuję kapitule za docenienie zaangażowania PGE we wspieranie polskiego sportu. Od lat jesteśmy jednym z największych partnerów polskich klubów i związków sportowych, animatorem rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży oraz mecenasem instytucji kultury. Nasze konsekwentne działania w tej dziedzinie są odzwierciedleniem naszej działalności biznesowej. Wzmacniają rozpoznawalność marki i wizerunek PGE, jako lidera transformacji energetycznej.  Nasze działania z zakresu sponsoringu są efektywne i skuteczne, przynoszą nie tylko oczekiwany zwrot marketingowy, ale co bardzo ważne, realnie wspierają naszych sportowców. Dziękuję także naszym partnerom sponsoringowym za owocną współpracę. To nasza wspólna nagroda – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Kapituła Konkursu przyznała PGE nagrodę za: spójność i dopasowanie portfela praw sponsoringowych do charakteru działalności Grupy PGE, aktywację praw sponsoringowych w ramach zintegrowanej komunikacji marketingowej oraz wewnętrznej, strategiczne zarządzanie realizowanymi projektami sponsoringowymi w czasie, współpracę ze sponsorowanymi organizacjami sportowymi i sportowcami, mającą na celu dążenie do wywierania pozytywnego wpływu społecznego, jak również efektywność realizowanej strategii sponsoringu sportu.

Sponsoring sportu jest elementem działalności biznesowej, wizerunkowej oraz społecznej PGE. PGE jest sponsorem największej areny sportowej w Polsce PGE Narodowego, najlepszej żużlowej ligi świata PGE Ekstraligi oraz profesjonalnych klubów sportowych, takich jak PGE Skra Bełchatów, PGE FKS Stal Mielec, PGE Spójnia Stargard. Wspiera Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Kajakowy oraz Polski Związek Pływacki. PGE angażuje się w promocje łyżwiarstwa profesjonalnego i amatorskiego poprzez współpracę z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego, Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego oraz realizację projektu Zimowy PGE Narodowy w Trasie. Ważnym elementem działań sponsoringowych jest wsparcie sportu dzieci i młodzieży w ramach programu PGE Junior oraz współpraca w obszarze esportu z Polską Ligą Esportową.

Nagrody Sport Biznes Polska są  przyznawane podczas Gali Sport Biznes Polska. W trakcie  wydarzenia przyznawane są nagrody  dla osób i podmiotów, których działania szczególnie wyróżniały się na rynku w ostatnim roku. W 2022 roku PGE Polska Grupa Energetyczna razem z Polską Ligą Esportową otrzymała nagrodę w kategorii „Esport i biznes za najlepszy i najbardziej efektywny projekt prowadzony na styku esportu i biznesu jakim jest sponsoring tytularny PGE Dywizji Mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content